گروه وکلای رسمی | 09128940952 | وکیل دادسرای شهریار

13 /02 /1399
مدیر سایت
مقالات کیفری
168

وکیل دادسرای شهریار
تصمیم داریم بنا به تقاضای شما عزیزان در این مقاله با موضوع وکیل دادسرای شهریار همراه شما سروران باشیم.

قبل از ورود به موضوع ممکن است سوالاتی برای شما در خصوص وکیل دادسرای شهریار وجود داشته باشد که عبارتند از
بهترین وکیل دادسرای شهریار کیست؟
هزینه وکیل در دادسرای شهریار چقدر است؟
دادسرای شهریار کجاست؟
چگونه به دادسرای شهریار مراجعه کنم؟
دادستان شهریار کیست؟
آدرس جدید دادسرای شهریار کجاست؟
در این مقاله سعی داریم در خصوص دادسرا اطلاعاتی را تقدیم نماییم. فلذا در صورت نیاز به وکیل در دادسرای شهریار می توانید با شماره تلفن ۰۹۱۲۳۶۶۵۲۰۷ در ارتباط باشید همچنین جهت دریافت مشاوره می توانید به صورت حضوری و پس از دریافات وقت به شهریار، اندیشه  فاز ۱، نرسیده به  خ شاهد شرقی، کوچه شهید نوری، مجتمع اداری کیمیا، طبقه اول، واحد ۳ با تلفن ۶۵۵۱۴۳۸۳-۰۲۱ در ارتباط باشید.
 
دادسرای شهریار کجاست؟ 
دادسرای شهریار قبلاً در شهرک اداری بود لیکن مدتی است که این دادسرا به شهریار، شهرک شاهد منتقل شده است.  تمامی شعب دادیاری و بازپرسی و دادستانی در شهرک شاهد شهریار و در دادسرا مستقر می باشند.
 
ساعت کار دادسرای شهریار چگونه است؟ 
ساعت شروع به کار دادسرا از ساعت ۸ الی ۱۴ می باشد و دادسرا از شنبه تا پنج شنبه دایر می باشد.
آیا دادسرای شهریار در روزهای پنج شنبه باز است؟
پاسخ به این سوال مثبت است و دادسرای شهریار در روزهای پنج شنبه غیر ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان می باشد. البته روزهای پنج شنبه ساعت کاری نسبت به بقیه ایام هفته متفاوت است. 
 
 
روند دادرسی در دادسرای شهریار چگونه است؟
به گفته وکیل دادسرای شهریار روند دادرسی در دادسرای شهریار با طرح شکوائیه شروع می شود.
شکوایه می تواند از طریق دفاتر خدمات قضایی شهریار واقع در اندیشه، فاز ۱، میدان حافظ و خیابان امام زاده و یا دیگر دفاتر خدمات قضایی تقدیم گردد.
لازم به توضیح است در مواردی پرونده از مرجع انتظامی اعم از آگاهی، کلانتری و... به دادسرا ارجاع می گردد.
شاکی با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی شکوائیه خود را به صورت الکترونیک تنظیم و به دادسرای شهریار ارسال می نماید.
پس از ارسال پرونده به دادسرای شهریار ابتدائاً معاونت ارجاع دادسرای شهریار با توجه به نوع دعوی پرونده را به یکی از شعب دادیاری و یا بازپرسی ارجاع می نماید.
به طور مثال در جرایم قابل گذشت مثل ترک انفاق و... پرونده را ابتدائاً به ۲ شعبه شورای حل اختلاف مستقر در دادسرا جهت صلح و سازش ارجاع می نماید.
 سایر شکایت ها به مرجع انتظامی و ضابطین مربوطه اعم از کلانتری و آگاهی محل ارجاع می گردد تا دستورات دادستانی را با توجه به موضوع با قید مهلت انجام گیرد.
با توجه به رویه موجود غالباً مدت و مهلت اعطایی ۲۰ روز می باشد.
 
 
پس از انجام تحقیقات پرونده به دادسرا عودت داده می شود و به یکی از شعب دادیاری یا بازپرسی ارجاع مر گردد.
شعبه مکلف است اقدام به انجام تحقیقات نماید و پس از انجام تحقیقات توسط دادیار و یا بازپرس در صورت وجود دلایل و مستندات کافی، مقام قضایی مشتکی عنه را احضار می نماید که مهلت حضور کمتر از ۵ روز نمی باشد.
 در صورت مراجعه مشتکی عنه و عدم دفاع متناسب حسب موضوع به ایشان تفهیم اتهام می گردد و متناسب با موضوع و ضرر و زیان و یا خسارت قرار تامین کیفری صادر می شود و مشتکی عنه می بایست ضامن، وثیقه یا... معرفی نماید.
دادسرای عمومی و انقلاب شهریار شعب خاصی را به جرائم موضوع صلاحیت دادگاه انقلاب اختصاص داده اند، علاوه بر دادسرای عمومی و انقلاب، شهریار دارای دادسرای نظام نیز می باشد که این دادسرا مستقر در شهرک اداری می باشد.
 
 
پس از تشکیل پرونده و انجام تحقیقات شعبه رسیدگی کننده اقدام به صدور قرار اعم از جلب به دادرسی و یا منع تعقیب می نماید.
قرار جلب به دادرسی بدین مفهوم است که پرونده به نفع شاکی و به ضرر متهم جهت رسیدگی و صدور رای به دادگاه کیفری دو و یا دادگاه کیفری یک ارسال می گردد و قرار منع تعقیب بدین مفهوم است که پرونده به ضرر شاکی و به نفع متهم پرونده بسته شده است.
قرار جلب به دادرسی فاقد مهلت اعتراض است لیکن در صورت صدور قرار منع تعقیب شاکی می تواند ظرف 10 روز اقدام به اعتراض به این قرار نماید. به اعتراض در دادگاه کیفری دو رسیدگی می شود.
در صورتی که پرونده منجر به قرار جلب به دادرسی گردد و موافقت دادستان نیز حاصل گردد با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه ارسال می گردد.
در مواردی ممکن است نظر بازپرس و دادستان متفاوت باشد و در این صورت اختلاف حاصل شود که در این صورت نیز پرونده جهت حل اختلاف به دادگاه کیفری دو ارسال می گردد.
در هر صورت نظر دادگاه لازم الاتباع و قطعی می باشد.
 
شکایت از بازپرس شهریار چگونه است؟
در صورتی که دادیار و یا بازپرس و حتی دادستان یا معاونان ایشان حین انجام وظیفه مرتکب جرم و یا تخلفی شوند. ذینفع می تواند در دادسرای کارکنان دولت نسبت به موضوع کیفری و در دادسرای انتظامی قضات نسبت به تخلفات حادث شده اقدام به طرح شکایت نماید.
 
 
موسسه حقوقی دادآوران نستوه با تشکیل تیمی از وکلای مجرب آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد. برای دریافت مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری شهریار می توانید از طریق شماره تماس ۰۹۱۲۳۶۶۵۲۰۷، ۶۵۵۱۴۳۸۲-۰۲۱  با ما در ارتباط باشید.
روابط عمومی گروه وکلای رسمی
 

 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره