گروه وکلای رسمی | 09128940952 | وکیل دادگاه شهریار

16 /02 /1399
مدیر سایت
مقالات حقوقی
180

وکیل دادگاه شهریار
اعتبار محاکم و شرایط موجود در دادگاه ها و تقاضاهای متعدد باعث گردید با مقاله ای تحت عنوان وکیل دادگاه شهریار همراه شما عزیزان هستیم .

 دادگاه ها در یک تقسیم بندی به دادگاه حقوقی و دادگاه کیفری تقسیم می شوند.

دادگاه کیفری در یک تقسیم بندی به دادگاه کیفری دو، دادگاه کیفری یک، دادگاه نظامی یک، دادگاه نظامی دو و... تقسیم می شوند.
هر دادگاه با توجه به صلاحیتی که به موجب قانون مشخص شده است می تواند نسبت به موضوعی رسیدگی نماید.
در شهریار دادگاه عمومی حقوقی و دادگاه خانواده وجود دارد. همچنین دادگاه کیفری دو و دادسرای نظامی نیز مستقر می باشد.
 
سوالاتی که در خصوص وکیل دادگاه شهریار مقصود می باشد عبارتند از :
هزینه وکیل دادگاه شهریار چقدر است؟ 
هزینه وکالت در دادگاه شهریار چقدر است؟
دادگاه کیفری شهریار در کجاست؟ 
دادگاه حقوقی شهریار کجاست؟
دادگاه نظامی شهریار کجاست؟
در این مقاله سعی بر این است که در خصوص دادگستری شهریار اطلاعات مفیدی تقدیم نماییم .
شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره با وکیل دادگستری در شهریار با شماره ۰۹۱۲۳۶۶۵۲۰۷ در ارتباط بوده و یا جهت دریافت مشاوره به صورت حضوری در صورت دریافت وقت قبلی به نشانی : شهریار، اندیشه ، فاز ۱، نرسیده به خ شاهد شرقی، کوچه شهید نوری، مجتمع اداری کیمیا، طبقه اول، واحد ۳، مراجعه و یا با شماره تلفن ۶۵۵۱۴۳۸۳-۰۲۱ با وکیل دادگاه شهریار در ارتباط باشید. 
 
 
به موجب قانون هریک از طرفین پرونده می توانند در دادگاه دو نفر وکیل معرفی نمایند همچنین در دادگاه کیفری یک امکان معرفی تا 3 وکیل وجود دارد.
وکیل به موجب وکالت و در حدود و اختیاراتی که دارد می تواند در دادرسی وارد شود.
توصیه داریم در صورتی که شکایتی علیه شما مطرح شده است در ابتدا امر در دادسرا وکیل انتخاب نمایید و در پرونده های حقوقی وکیل خود را به محض ابلاغ وقت رسیدگی و ضمائم دادخواست انتخاب نمایید.
به کرات برای بسیاری از همکاران پیش آمده است که اشخاصی روز قبل از جلسه به دنبال انتخاب وکیل می باشند که این موضوع باعث عدم تسلط و دفاع مناسب در پرونده می شود.
 
 
ساعت کار دادگاه شهریار چگونه است؟
ساعت شروع به کار در دادگستری شهریار از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۴ بعد از ظهر می باشد که البته روزهای پنج شنبه ساعات کاری از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۲ ظهر می باشد .
 
آیا دادگاه شهریار در روزهای پنج شنبه باز است؟ 
با توجه به اینکه شهریار از توابع تهران می باشد بسیاری از افراد تصور دارند که روزهای پنج شنبه دادگاه شهریار تعطیل است لیکن کلیه ادارات دولتی در شهریار از جمله دادگستری شهریار در روزهای پنج شنبه ایام غیر  تعطیل باز می باشند و آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان می باشند .
 
روند رسیدگی در دادگاه شهریار چگونه است؟ 
به گفته وکیل دادگاه شهریار روند دادرسی در شهریار مطابق قانون می باشد و با دادخواست شروع می شود. برای تقدیم دادخواست خواهان می بایست دارای سامانه ابلاغ الکترونیک یا همان ثنا باشد.
در حال حاضر دادخواست های دادگاه ها به صورت الکترونیک تنظیم و ارائه می گردد. سپس دادخواست جهت رسیدگی به دادگستری شهریار ارجاع و از آنجا به یکی از شعب حقوقی جهت تعیین وقت و رسیدگی ارجاع می گردد.
دادگستری شهریار دارای شعب متعددی می باشد.
در شهریار ۱۱ شعبه حقوقی وجود دارد که به دعاوی حقوقی رسیدگی می نمایند و ۷ شعبه کیفری نیز وجود دارد که به  پرونده های کیفری رسیدگی می نمایند. همچنین شعبه های  و 4۶،۱۰ به پرونده های خانواده اختصاص داده شده است و به دعاوی خانواده حوزه قضایی شهریار رسیدگی می نمایند  .
 
بیشتر بدانید: وکیل معتبر در شهریار 
 
زمان دادرسی دادگاه شهریار چگونه است؟
متاسفانه به دلیل کثرت پرونده های موجود در دادگاه شهریار اکثر شعب دادگستری در شهریار دارای وقت های رسیدگی نسبتاً طولانی می باشند که بعضاً حتی به ۸ الی ۹ ماه نیز می تواند برسد .
 پس از ارجاع دادخواست به شعبه مربوطه، مدیر دفتر دادخواست را از لحاظ شکلی بررسی می نماید و در صورت تکمیل بودن به نظر قاضی می رساند تا دستور تعیین وقت را بدهد و در صورت ناقص بودن به خواهان اخطار می دهد که ظرف ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ اقدام به رفع نقص نماید و سپس تعیین وقت رسیدگی صورت میگیرد .
در صورتی که خواهان در فرجه و مهلت قانونی اقدام به رفع نقص ننماید به موجب قراری که مدیر دفتر صادر می کند دعوی او رد می شود و این موضوع قابل اعتراض در دادگاه تجدیدنظر استان تهران می باشد.
 
بیشتر بدانید : وکیل سرقت در تهران
 
اجرای احکام دادگستری شهریار چگونه است؟
پس از صدور رای و قطعیت آن پرونده به اجرای احکام فرستاده می شود.
دادگاه خانواده شهریار دارای اجرای احکام مجزا می باشد همچنین شعب حقوقی و کیفی نیز دارای اجرای احکام جداگانه هستند و برای انجام اکثر امور داد دادگستری شهریار می بایست از طریق سامانه معرفی شده اقدام به دریافت وقت نمایید در غیر این صورت و با مراجعه به دادگستری مطمئناً نسبت به موضوع شما رسیدگی و پیگیری صورت نمی پذیرد.
 
 
ایا از قاضی دادگاه می توان شکایت کرد؟ 
پاسخ به این سوال مثبت است و به طور خلاصه در صورتی که قاضی دادگاه حین انجام وظایف قانونی مرتکب جرم یا تخلف انتظامی شود، ذینفع می تواند به تناسب موضوع در دادسرای کارکنان دولت نسبت به طرح شکایت کیفری اقدام نماید و یا در دادسرای انتظامی قضات نسبت به تخلفات حادث شده اقدام به طرح شکایت انتظامی نماید.
 
برای بهره مندی از مشاوره تخصصی با وکیل در شهریار می توانید هم اکنون با وکیل دادگاه شهریار از طریق شماره های اعلامی در سایت با ما در ارتباط باشید.
برای ارتباط با وکیل شهریار کلیک نمایید.
 
 
 
 
برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره