موسسه حقوقی دادآوران نستوه | مزاحمت تلفنی

وکالت دعاوی کیفری
1077

مزاحمت تلفنی
مزاحمت تلفنی:
مزاحمت تلفنی نوعی مزاحمت برای اشخاص حقیقی است بدین شرح که شخصی یا اشخاصی فاقد اهداف از پیش تعین شده و یا اینکه به هدف سلب آسایش و آرامش و آزار و اذیت دیگری اقدام به ایجاد مزاحمت تلفنی می نمایند که این امر از روی آگاهای و به صورت عمد صورت می گیرد و مطابق قانون و همچنین عرف ایجاد مزاحمت تلفنی از هر طریق برای دیگری مسئولیت کیفری و قانونی برای مرتکب را به همراه خواهد داشت.


مزاحمت تلفنی از طریق دستگاه های مخابراتی را می توان موارد ذیل دانست:
1- مزاحمت تلفنی از طریق تلفن ثابت
2- مزاحمت تلفنی از طریق تلفن همراه
3- مزاحمت تلفنی از طریق تلفن های عمومی یا کارتی و...


 برای مزاحمت تلفنی رسیدگی از طریق مخابرات و مجازات کیفری  قابل تصور است:
1- در قانون شرکت مخابرات ایران که مصوب سال 1366 است و در ماده واحده قانون اصلاح تبصره 2 ماده 14 مقرر  نموده است  که مزاحمت تلفنی براي اولین بار ارتباط تلفنی او به مدت یک هفته همراه با اخطار كتبی قطع  و  براي بار دوم  ارتباط تلفنی او به مدت سه ماه همراه با اخطار كتبی قطع و براي بار سوم، شركت، ارتباط تلفنی وی را به طور دائم قطع و اقدام به جمع آوری منصوبات تلفن می نماید.


2- ماده 641 قانون مجازات اسلامی مزاحمت با تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر را جرم تلقی كرده و در خصوص مجازات مرتكب طبق قانون در صورت شكايت شاكي حبس از یک تا شش ماه خواهد بود  و چنانچه شاکی از شکایت خود صرف نظر کند با توجه به جنبه عمومی جرم مزاحمت تلفنی رسیدگی ادامه پیدا می کند حتی در صورت رضایت شاکی و مرجع صالح به رسیدگی جرم مزاحمت تلفنی دادسرای عمومی و انقلاب محلی است که محل حدوث نتیجه باشد.


داشتن وکلای متخصص در امور کیفری بهترین گزینه برای هر شخصی است چرا که وکیل میداند و وکیل کارشناس امور وکالتی است، مفتخریم  گروه وکلای رسمی را به عنوان یک گروه از وکلای سراسر ایران با داشتن وکلای متخصص در امور کیفری به شما هم وطنان عزیز معرفی نماییم.

روابط عمومی گروه وکلای رسمی

 

برچسب ها:
سایر خدمات وکالت دعاوی کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.
دفتر مرکزی: تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021
شعبه: شهریار- اندیشه- فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 021

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد.