موسسه حقوقی دادآوران نستوه | توقیف اموال

وکالت دعاوی خانوادگی
1150

توقیف اموال
توقیف اموال:

چرا باید در دعاوی خود توقیف اموال بگیریم در صورتی که دادخواست خود را تقدیم دادگاه نموده ایم و پرونده در جریان و در حال رسیدگی است و با علم به ذینفعی خویش مسلناً رأی دادگاه به نفع ما صادر خواهد شد و متعاقب آن پرونده برای اجرای رأی دادگاه به واحد اجرای احکام دادگستری ارسال و حکم صادر شده به نفع ما در آنجا اجرا خواهد شد.
با این اوصاف دیگر نیاز و دلیلی برای توقیف اموال وجود نخواهد داشت.

از زمان ارائه دادخواست مطالبه مهریه یا نفقه و یا... تا زمان صدور رأی قطعی که شاید چیزی قریب به 2 سال نیز زمان ببرد تا رأی صادره از دادگاه بدوی در تجدیدنظر و... قطعی گردد در این فاصله زمانی شخص خوانده می تواند به صورت آزادانه و بدون محدودیت اقدام به انتقال اموال خویش نماید.

هر چند گفتنی است چنانچه این انتقالات برای فرار از پرداخت دین باشد قابلیت طرح به عنوان موضوع جزایی را دارد و امکان تعقیب کیفری نیز وجود دارد ولی آنچه مسلم و مشخص می باشد این است که خواهان قصد ندارد برای مطالبه طلب خود مدت طولانی از عمر خود را در دادگاه و خارج از دادگاه برای امور مالی تلف نماید و قصد دارد بدون کمترین مشکلات در امور وکالتی و دادرسی خود و به دور از اطاله دادرسی به نتیجه مطلوب خود برسد از این رو است که ما توقیف اموال را پیشنهاد می کنیم.

در خصوص توقیف اموال گفتنی است که به محض توقیف اموال بدهکار امکان انتقال به دیگری وجود ندارد و چنانچه به صورت سوری چنین امری را انجام دهند دارای وصف کیفری برای طرفین خواهد شد.

برای توقیف اموال در امور خانواده به کجا مراجعه نماییم..؟
1- توقیف اموال اگر بابت طلب زن از مرد و در رابطه با مهریه باشد زن می تواند بدون نیاز به مراجعه به دادگاه به صورت مستقیم اقدام به توقیف اموال مرد از طریق اجرای ثبت نماید.
2- توقیف اموال اگر بابت طلب زن از مرد و در رابطه با مهریه، نفقه، اجرت المثل و... باشد زن می تواند در این خصوص توقیف اموال را با تأمین خواسته انجام دهد.
به صورت کلی دلیل وجودی تأمین خواسته اطمینان خاطر بخشیدن به خواهان است که به حق و حقوق قانونی خود خواهد رسید و نیز این اطمینان را به وی می دهد که تا پایان دادرسی بدون تشدد خاطر و تکدر فکری دعوای مطروحه خود را پیگیری نماید و چنانچه دعوای مطروحه با اطاله دادرسی رو به رو گردید با توجه به توقیف اموال از پیش انجام شده می داند که به نتیجه مطلوب خود دیر یا زود ولی حتماً خواهد رسید.

توقیف اموال شامل:
توقیف اموال غیر منقول: خانه، زمین، باغ، ویلا و...
توقیف اموال منقول: ماشین، وجه نقد در حساب بانکی، موتور، و...


  گروه وکلای رسمی  برای اشخاصی که قصد اقامه دعوا دارند بهترین وکلای متخصص خود را معرفی می نماید و تا پایان پرونده تعهد به حضور دو وکیل می دهد برای آسایش خاطر خود و خانواده هایتان با ما تماس بگیرید.

روابط عمومی گروه وکلای رسمی
 

برچسب ها:
سایر خدمات وکالت دعاوی خانوادگی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.
دفتر مرکزی: تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021
شعبه: شهریار- اندیشه- فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 021

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد.