موسسه حقوقی دادآوران نستوه | طلاق به درخواست مرد

وکالت دعاوی خانوادگی
1348

طلاق به درخواست مرد
طلاق از طرف مرد

مطابق با قانون مدنی در ایران حق طلاقاز اختیارات مرد است هر چند مرد می تواند ضمن عقد نکاح یا به موجب عقد جداگانه ای این اختیار را به زن نیز بدهد.

مطابق با قانون و همچنان که اختیار طلاق را به مرد داده است پس نتیجتاً مرد می تواند بدون دلیل اقدام به طلاق همسر خود نماید و از جایی که طلاق نوعی ایقاع از طرف مرد محسوب می شود، رضایت یا عدم رضایت زن در آن دخیل نمی باشد.

در خصوص طلاق از طرف مرد گفتنی است که مرد می تواند با مراجعه به دادگاه خانواده دادخواست طلاق بدهد و دادگاه رسیدگی کننده در بدو امر طرفین را برای صلح و سازش به داوری ارجاع می نماید و در آخر نیز دادگاه با توجه به نظر داوران رأی صادر و چنانچه نظر داوران را نپذیرد با ذکر دلیل نظر آنها را رد می کند.

پس از ارجاع به داوری هریک از زوجین بایستی ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ یک نفر از اقارب متأهل خود را که حداقل سی سال سن داشته و آشنا به مسائل خانوادگی، اجتماعی و شرعی است را به دادگاه معرفی نماید و در صورت اظهار ناتوانی از معرفی داور دادگاه خود این موضوع را انجام میدهد البته به هزینه متقاضی.

پس از طی مراحل فوق البیان دادگاه مکلف است در رأی خود با عنایت به شروط ضمن عقد ازدواج و مندرجات سند ازدواج تکلیف، جهیزیه، مهریه زوجه، اطفال و حمل را معین نموده و همچنین اجرت المثل ایام زوجیت و چگونگی حضانت و نگهداری اطفال و نحوه پرداخت هزینه های حضانت و نگهداری تصمیم مقتضی اتخاذ نماید.

نکته: ثبت طلاق موکول به تأدیه حقوق مالی زوجه است البته ثبت طلاق در صورت رضایت زوجه یا صدور حکم قطعی دایر بر اعسار زوج و تقسیط محکوم به نیز امکان پذیر است البته ناگفته نماند که در هر حال هرگاه زن بدون دریافت حقوق مذکور نسبت به ثبت طلاق رضایت داشته باشد می تواند پس از ثبت طلاق برای دریافت حقوق مالی خود اقدام نماید.
 

 گروه وکلای رسمی  به شما هم وطنان و هم میهنان عزیز که به دنبال وکیل متخصص زن در امور خانواده و یا وکیل متخصص مرد در امور خانواده می باشید را در کوتاهترین زمان ممکن معرفی می کنند، وکلای  گروه وکلای رسمی متخصص در امور خانواده می باشند.
 
روابط عمومی گروه وکلای رسمی

برچسب ها:
سایر خدمات وکالت دعاوی خانوادگی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.
دفتر مرکزی: تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021
شعبه: شهریار- اندیشه- فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 021

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد.