گروه وکلای رسمی | حذف نام همسر از شناسنامه

وکالت امور ثبت احوال
1169

حذف نام همسر از شناسنامه
نحوه حذف نام همسر از شناسنامه:

حذف نام همسر

پس از پایان زندگی اشخاص یک سری مسائل مربوط به دوران زندگی مشترک به دغدغه افراد تبدیل می شود که از آن جمله می توان وجود نام همسر در شناسنامه و مهر طلاق در روبروی آن را خاطر نشان نمود که باعث تکدر خاطر اکثر اشخاص پس از جدایی و به ویژه بانوان می شود.

سئوال راهکارهای قانونی جهت حذف نام همسر از شناسنامه چیست..؟
این موضوع در فروض مختلفی قابل تصور است که هر کدام را به اختصار معرفی و در آن خصوص مطالبی را تقدیم میداریم.

1- چنانچه فردی با همسر خویش متارکه کرده باشد با انتخاب همسر دوم و ثبت رسمی ازدواج و ثبت شدن نام او در شناسنامه‌اش می‌تواند به اداره ثبت احوال مراجعه نموده و درخواست برای حذف نام همسر اول را ارائه نماید و قبل از ازدواج چنین امکانی برای وی وجود ندارد مگر با وجود شرطی که در ادامه اعلام می گردد.

2- حذف نام همسر از شناسنامه زوجه تنها در صورتی امکان پذیر است که در دوران عقد جدایی صورت پذیرفته باشد و دوشیزه بودن زوجه توسط پزشکی قانونی گواهی و مطابق احکام قضایی و سند طلاق قابل استنباط باشد که در این صورت نیاز به معرفی نامزد نداشته و بدون ازدواج مجدد و با مراجعه به دفتر ازدواج و طلاق و دریافت گواهی به اداره ثبت احوال محل اقامت خود مراجعه نموده و پس از استعلام اداره ثبت و یا دفتر ازدواج و طلاق میتواند اقدام به حذف نام همسر قبلی از شناسنامه کند.

3- اگر همسر فردی فوت نماید چنانچه شامل مورد اول گردد با ثبت شدن ازدواج مجدد فرد مذکور می‌تواند با مراجعه به ادارات ثبت احوال کشور نسبت به حذف نام همسر فوت شده از شناسنامه اقدام نماید و چنانچه دوشیزه باشد و شامل مورد دوم گردد می تواند بدون ازدواج مجدد اقدام به حذف نام همسر نماید.


برای داشتن وکیل یا وکلای پایه دادگستری و همراهی وکلای دادگستری در امور وکالتی و تخصصی خود کافی است بهترین وکلا در این حیطه را بشناسید ما مدعی نیستیم جزء اولین ها هستیم ولی مدعی آنیم که جزء بهترین ها هستیم هم اکنون برای داشتن وکیل یا وکلای متخصص با ما در ارتباط باشید.


روابط عمومی گروه وکلای رسمی

 

برچسب ها:
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. این گروه شامل وکلای خانم و آقا بوده و می تواند از پتانسیل آنها با توجه به پرونده های گوناگونی که تا کنون با آنها برخورد داشته است، راهکارهای مفید و با ارزشی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.
گروه وکلای رسمی همواره درراستای رضایت موکلین خود کوشیده است.
هم اکنون با ما تماس بگیرید

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 18  می باشد.

پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح الی 16 می باشد.