موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | تخریب اموال

26 /02 /1397
مدیر سایت
نمونه گزارش پرونده
3889

تخریب اموال
موضوع دادرسی: تخریب اموال
شرح ما وقع :
دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب
اینجانب... مالک منزلی در... می باشم که یکی از همسایگان به نام... در طبقه اول مستأجر می باشد و حق استفاده از پارکینگ را ندارد. ولی بارها اقدام به پارک ماشین خود در پارکینگ نموده و با مراجعت های مکرر نماینده ساختمان باز هم دست بردار نبود تا اینکه در جلسه مدیریت ساختمان به ایشان اعتراض نموده و اعلام نمودم در صورت پارک مجدد از طریق مراجع قضایی اقدام مقتضی و لازم را انجام خواهم داد که ایشان شروع به توهین نمودند که شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید و ببین چه بلایی سرت در بیارم و... که من با پلیس 110 تماس گرفته و ناگهان ایشان به سمت بنده حمله ور شده که به داخل منزل پناه بردم و ایشان با ضربات متعدد لگد، مشت و... باعث تخریب در شد و با حضور نیروی خدمتگذار انتظامی از محل متواری شد فلذا به علت تخریب اموال از ایشان شکایت دارم و تقاضای مجازات نامبرده طبق قوانین جمهوری اسلامی را خواستارم.
ادله: 1- کپی مصدق کارت ملی   2- گزارش مرجع انتظامی  3- تحقیق محلی  4- شهادت شهود   5- استشهادیه محلی
گزارش نیروی انتظامی:
مقارن ساعت 10 روز شنبه مورخ... طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیس 110 مبنی بر گزارش درگیری به آدرس... مراجعه نموده و آقای...  به عنوان شاکی حضور یافته و اعلام نمودند که یکی از همسایگان به نام... حق استفاده از پارکینگ را ندارد. ولی  اقدام به پارک خودرو در پارکینگ نموده و با اعتراض شدید مواجه شد. امشب در جلسه مدیریت ساختمان به ایشان اعتراض نموده و اعلام شد که در صورت تکرار از طریق مراجع قضایی اقدام می شود که ایشان شروع به توهین نمودند و ایشان به سمت بنده حمله نمودند که به داخل منزل رفتم و ایشان اقدام به باعث تخریب در منزل شد.
استشهادیه:
اینجانبان امضاء کنندگان ذیل با علم به شهادت کذب اعلام میداریم آقای... اقدام به تخریب در منزل آقای... شده و حاضر به ادای شهادت شرعی با اتیان سوگند در محضر مبارک دادگاه می باشیم.
صورت جلسه:
شکایت خود را مطرح نمایید..؟ که اعلام میدارد از... به علت تخریب شکایت دارم و شهودی نیز دارم که حاضر به شهادت می باشند. و عکس هایی از تخریب در ارائه می دهند و یک فاکتور برای در که تعویض شده است.
ابلاغ به مشتکی عنه برای حضور در شعبه اول دادیاری با حق همراه داشتن وکیل و نتیجه عدم حضور جلب است.
صورت جلسه:
در خصوص شکایت آقای... مطالب خود را عنوان نمایید..؟ ایشان از همسایگان ما می باشد که ایجاد مزاحمت برای ما می کند و بارها به ایشان تذکر داده ام ولی هر بار به نوعی اقدام به مزاحمت می نماید و این بارهم به وسیله شکایت واهی اقدام به آزار و اذیت نموده است.
آیا تخریب در منزل ایشان را قبول دارید..؟ خیر قبول ندارم من با ایشان مشاجره کردیم و من محل را سریعاً ترک کردم.
چه کسی در منزل ایشان را تخریب نمود..؟ من اطلاعی ندارم چون بعد از مشاجره خانه پدرم شام دعوت بودیم و دیر وقت بود سریع محل را ترک کردم و از درگیری در ساختمان اطلاعی ندارم.
در خصوص شهادت همسایگان هر مطلبی دارید بیان نمایید..؟ همه همسایه ها با من دشمن هستند و اقدام به صحنه سازی نموده اند.
با دیگر همسایه ها هم درگیری دارید..؟ خیر درگیری ندارم.
پس چرا اعلام نمودید با شما دشمن هستند..؟ آنها نمی توانند مرا ببینند و نمیدانم چه مشکلی با من دارند.
صدور قرارتأمین کیفری:
در خصوص آقای...، داديار محترم شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب... اقدام به صدور قرار كفالت مي‌كند و شخصی به نام... کفالت ايشان را قبول می كند كه متعاقب آن قرار قبولی كفالت صادر شده و متهم آزاد می شود.
داديار محترم با اعلام ختم تحقيقات در خصوص تخريب عمدی قرار جلب به دادرسی آقای... را صادر و اعلام می كند و دادستان نيز موافقت خود را اعلام كرده و كيفر خواست صادر می شود.
کیفر خواست :
ریاست محترم دادگاه کیفری دو شهرستان...
احتراماً حسب محتویات پرونده کلاسه فوق... فرزند... شغل آزاد ساکن... با توجه به دلایل ذیل
1- شکایت شاکی
2- گواهی گواهان
3- گزارش مرجع انتظامی
4- اظهارات متهم
5- سایر قرائن پرونده
اتهام نامبرده محرز است و مستنداً به ماده 677 از قانون مجازات اسلامی و تعزیرات تعقیب و کیفر نامبرده مورد تقاضاست.
صورت جلسه دادگاه:
در تاريخ... در وقت مقرر دادگاه تشكيل و شاكی حاضر شده و شهود وی نیز حاضرند و متهم حاضر است.
خطاب به شاکی شکایت خود را مطرح نمایید..؟
همان اظهارات قبلی را اعلام میدارند و اعلام میدارند برای تخریب در منزل از ایشان شکایت دارم و تقاضای رسیدگی دارم.
خطاب به متهم در دفاع اظهارات خود را بیان نمایید..؟ اعلام میدارد که من آن شب منزل پدرم بودم و همه می توانند شهادت دهند درست است ما بحث لفظی و مشاجره داشتیم ولی من سریع برای اینکه درگیری پیش نیاید محل را ترک نمودم و...
شاکی اعلام میدارد پس برای همین آقای... نماینده ساختمان را برای پرداخت خسارت تخریب در منزل و رضایت واسطه نمودید.
شهود حاضر شده و با سوگند ادای شهادت می نمایند.
برای آخرین دفاع هر مطلبی دارید بیان نمایید..؟ جناب آقای قاضی من حاضرم خسارت ایشان را بدهم و در جلوی همگان معذرت خواهی کنم. اشتباه کردم و جوانی بود.
دادگاه پس از بررسی و مطالعه پرونده ختم رسيدگی را اعلام و به شرح آتی مبادرت به صدور رای می كند.
دادنامه:
شاکی:...
متهم:...
اتهام : تخریب اموال
رای دادگاه:
درخصوص شكايت آقای... عليه آقای... داير بر تخريب درب منزل، نظر به شكايت شاكي و گواهی همسايگان و محتويات پرونده و با عنايت به اين‌كه متهم در دادگاه حاضر شده و اتهامات از هرگونه تعرض و دفاع مصون مانده است، لذا دادگاه به استناد ماده 217 از قانون آيين دادرسی كيفری و مواد 677 از قانون مجازات اسلامی، آقای... را به شش ماه حبس بابت تخريب محكوم می نماید.
رای صادره حضوری ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در محاکم محترم تجدید نظر استان است.
روابط عمومی  گروه وکلای رسمی
 

برچسب ها:
جدید ترین نمونه گزارش پرونده
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر