موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | شکایت از مامور نیروی انتظامی

31 /02 /1398
مدیر سایت
مقالات کیفری
148

شکایت از مامور نیروی انتظامی

نحوه شکایت از مامور نیروی انتظامی در دادسرای نظامیحفظ امنیت با نیروی انتظامی است و البته در مواردی نیز با نیروهای نظامی نیز می تواند باشد. شاید عده ای معدود از ماموران نیروی انتظامی در حین انجام وظیفه مرتکب جرم شوند. یا عده ای از افراد از نحوه عملکرد نیروی انتظامی بنا به دلایلی رضایت مندی نداشته باشند. از این رو قانون برای حفظ حقوق شهروندی نیز امکان شکایت از ماموران نیروی انتظامی را نیز تعیین نموده است.  شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که برای شکایت از افراد نظامی به کجا باید مراجعه نمود؟ برای شکایت از بسیج به کجا مراجعه نماییم؟ برای شکایت از مامور راهنمایی و رانندگی به کجا مراجعه نماییم؟ نحوه شکایت در دادسرای نظامی چگونه است؟ وکیل برای شکایت از افراد نظامی در تهران کیست؟ بهترین وکیل دعاوی نظامی در تهران کیست؟ برای اطلاع از نحوه شکایت از ماموران نیروی انتظامی در دادسرای نظامی مطلب تهیه شده توسط وکیل دادسرای نظامی که از سوی موسسه حقوقی دادآوران نستوه به اشتراک گذاشته شده است را تقدیم میداریم.

برای شکایت از نظامیان (ماموران نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، بسیج و...) شاکی لازم است با در دست داشتن مدارک و مستندات که در ذیل به آن پرداخته می شود به دادسرای نظامی محل وقوع جرم مراجعه نماید. در تهران دادسرای نظامی در خیابان شریعتی و بالاتر از خیابان معلم و نرسیده به چهارراه قصر قرار دارد و با عنوان سازمان قضایی نیروهای مسلح شناخته می شود. برای مراجعه به دادسرای نظامی می توانید از طریق مترو در شهر تهران در ایستگاه قدوسی (خط قائم) نیز به دادسرای نظامی مراجعه نمایید.

در بدو ورود به دادسرای نظامی با تقدیم شکوائیه که در اوراق مشخصی باید تنظیم گردد و قابل دریافت در طبقه زیرین در واحد کپی دادسرای نظامی تهران می باشد اقدام نمایید. سپس اطلاعات خود و مشتکی عنه (نام، نام خانوادگی، درجه و...) را نوشته و شرح ماوقع را به صورت خلاصه و کامل می نویسید و در صدر شکوائیه می بایست موضوع شکایت را مشخص نمایید.

 

توصیه می گردد جهت شکایت از افراد نظامی حتماً با وکیل متخصص دعاوی نظامی موسسه حقوقی دادآوران نستوه مشاوره نمایید.

پس از تکمیل فرم شکایت بایستی مستندات شکایت خود را پیوست آن نمایید.

مستندات شکایت از مامور نیروی انتظامی می تواند شامل شهادت شهود، تنظیم استشهادیه، تقاضای بازبینی فیلم دوربین، نامه پزشکی قانونی و... باشد.
سپس بایستی ابطال تمبر صورت پذیرد.
حال چنانچه دادسرای نظامی صلاحیت رسیدگی به شکایت را داشته باشد، با ارجاع موضوع به بازرسی ناجا و یا تعیین شعبه، پرونده برای تحقیقات مقدماتی ثبت می گردد.
البته شکایت از ماموران نیروی انتظامی می بایست به صورت مستدل صورت پذیرد، قبل از شکایت می توانید با شماره تلفن 197 نیز ارتباط برقرار نمایید ولیکن در هر صورت نیازمند به حضور در دادسرای نظامی برای شکایت می باشد.
دادسرای نظامی چنانچه موضوع را دارای وصف کیفری بداند با صدور کیفرخواست پرونده را به دادگاه نظامی ارسال می دارد و در صورت ضعف ادله و عدم اثبات شرایط تحقق جرم پرونده را با صدور قرار منع تعقیب و یا موقوفی تعقیب مختومه می نماید. البته شاکی می تواند از این قرار ظرف مدت 10 روز از تاریخ ابلاغ اعتراض نماید. اعتراض به قرار دادسرای نظامی در دادگاه نظامی رسیدگی می شود.
توصیه می شود لایحه توسط وکیل دادسرای نظامی تهیه گردد چراکه ایشان به قوانین و مقررات آشنایی کامل داشته و در راه احقاق حقوق قانونی شما می تواند تاثیر گذار باشد.

شما می توانید با مراجعه به دادسرای نظامی نسبت به احقاق حقوق قانونی خود اقدام نمایید. لیکن توصیه و تاکید می گردد قبل از اقدام به شکایت در دادسرای نظامی با وکیل متخصص دادسرای نظامی مشاوره نمایید. لازم به ذکر است شکایت از ماموران نیروی انتظامی، شکایت از ماموران راهنمایی و رانندگی، شکایت از بسیج، شکایت از ماموران سپاه و... بایستی دارای شرایط خاصی باشد که قابلیت طرح در دادسرای نظامی را داشته باشد در غیر این صورت امکان مختومه شدن پرونده و یا ارسال به دادسرای عمومی وجود دارد.

 

هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

روابط عمومی گروه وکلای نستوه

برچسب ها:
جدید ترین مقالات کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر