موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز

04 /03 /1398
مدیر سایت
مقالات کیفری
612

وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز
وکیل دارای تخصص در دعاوی قاچاق کالا و ارز


امروز با موضوع وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز با شما عزیزان می باشیم . جالب است بدانید که تقسیم بندی انواع کالا در قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 03/10/1392 و آثار آن مشخص گردیده است. از این رو تسلط به قوانین و مقررات موضوعه یکی از شرایط وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز می باشد. امروزه قاچاق از جرایمی است که به دلیل تنوع کالاهایی که تحت پوشش و جرم انگاری قرار می دهد تعداد زیادی از متهمین کیفری را ناخواسته به کام مجازات قانونی سوق می دهد. در این بین موضوعاتی که مد نظر قرار دارد عبارت است از بهترین وکیل جرم قاچاق کالا و ارز چه کسی است؟ وکیل متخصص دعاوی قاچاق کالا و ارز در تهران کیست؟ مجازات قاچاق کالا و ارز چیست؟ دفاع در جرم قاچاق کالا و ارز چگونه است؟ بهترین وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز در ایران کیست؟ هزینه وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز چقدر است؟ و... از این رو وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز از سوی موسسه حقوقی دادآوران نستوه اقدام به تهیه مقاله پیش رو برای علاقه مندان نموده است. جهت دریافت مشاوره تخصصی با وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز با ما در ارتباط باشید :

 

«22881951  - 22873972 - 021»

 

به موجب قانون  قاچاق کالا و ارز،  کالا به پنج دسته ذیل تقسیم شده است :

1- کالای ممنوع الورود: کالایی است که وارد کردن آن به کشور مطلقاً ممنوع است به طور مثال انواع مواد مخدر، مشروبات الکلی و...
2- کالای ممنوع الصدور: کالایی است که صادر کردن آن مطلقاً ممنوع است. به طور مثال آثار و بقایای تاریخی و...
3-کالای یارانه ای: کالایی است که بخشی از هزینه های تولید  صادرات واردات و... آن را دولت پرداخت می کند به طور مثال گندم و برخی مایحتاج اولیه و...
4- کالایی که ورود و خروج آن برای همه  با انجام تشریفات گمرکی (پرداخت عوارض  و حقوق گمرکی و تشریفات اداری ) مجاز است.
5- کالای مجاز مشروط: کالایی که همه می توانند وارد و خارج کنند اما قبل از تشریفات گمرکی نیازمند صدور مجوز  و طی تشریفات در نهادهای مرتبط با کالا است. (لازم به ذکر است در این گونه کالاها فقط در صورتی که ابتدا نهاد مرتبط مجوز لازم را صادر کند گمرک می تواند مجوز ورود یا خروج آن را صادر کند مثل دارو که  متولی آن سازمان غذا و دارو است و...)

وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز تقسیم بندی یاد شده در قوانین مرتبط با قاچاق کالا و ارز را دارای آثاری ارزیابی کرد که مهمترین آن، تشخیص و تعیین میزان مجازات و صلاحیت مراجع رسیدگی  می باشد برای مثال:

الف: تعیین مجازات بر اساس نوع کالا

1- اگر کالا مجاز باشد مجازات آن عبارت است از جزای نقدی یک تا دو برابر معادل ارزش کالا
2- اگر کالا مجاز مشروط باشد مجازات آن عبارت است از ضبط کالا به علاوه جزای نقدی یک تا سه برابر معادل ارزش کالا
3- اگر کالا یارانه ای باشد مجازات آن عبارت است از ضبط کالا به علاوه جزای نقدی دو تا چهار برابر معادل ارزش کالا
4- اگر کالا ممنوع باشد مجازات آن عبارت است از ضبط کالا به علاوه جزای نقدی یک تا ده برابر معادل ارزش کالا و در برخی موارد نیز حبس

ب: تعیین صلاحیت مراجع رسیدگی بر اساس نوع کالا

1- ورود و خروج کالای ممنوعه مطلقاً با دادسرا و دادگاه انقلاب است به طور مثال واردات مشروبات الکلی در دادسرا و دادگاه انقلاب رسیدگی می شود و...
2- ورود و خروج سه نوع دیگر (مجاز، مجاز مشروط، رایانه ای) که در اغلب موارد با توجه به شرایط حاکم بر موضوع می تواند در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی باشد البته در این خصوص استثنائاتی نیز وجود دارد از جمله:

در حالتی که کالا مجاز، مشروط یا رایانه ای است و از صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی خارج است و در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب هم نیست در صلاحیت مرجع سومی به نام سازمان تعزیرات کاشف خواهد بود.

- قاچاق حرفه ای: اگر کالا مجاز، مشروط یا رایانه ای باشد و به نحو حرفه ای قاچاق شود در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب است.

قاچاق کالا سازمان یافته باشد: اگر کالا مجاز، مشروط یا رایانه ای را سه نفر یا بیشتر انجام دهند در صلاحیت  دادسرا و دادگاه انقلاب است.

قاچاق مستلزم حبس: اگر برای هریک از انوع جرایم قاچاق کالا و ارز  در قانون مجازات حبس تعیین شده باشد سازمان تعزیرات حکومتی حق تعیین حبس ندارد و موضوع در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب است.

قاچاق مستلزم انفصال از خدمات دولتی: مثل زمانی که مرتکب قاضی دادگستری باشد که در این مورد نیز دادسرا و دادگاه انقلاب صالح به رسیدگی است.

قاچاقی که فاعل آن اشخاص متعدد باشند و جرم یکی از آن ها در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب قرار گیرد، رسیدگی به جرایم سایر متهمان مرتبط نیز به تبع وی در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب قرار می گیرد.


چنانچه ملاحظه می فرمایید موضوع قاچاق کالا و ارز دارای پیچیدگی های فنی و منحصر به فرد خود می باشد. از این رو مشاوره با وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز دارای ارزش می باشد چرا که وکیل متخصص در دعاوی قاچاق کالا و ارز ضمن اطلاع از موارد موجود و شرایط حاکم بر دعوی اقد ام به دفاع از حقوق قانونی شما خواهد نمود. موسسه حقوقی دادآوران نستوه با معرفی وکیل دعاوی قاچاق کالا و ارز همراه شما عزیزان می باشد. هم اکنون با ما در ارتباط باشید

 

شماره های تماس : «22881951  - 22873972 - 021»

 

به قلم حسن باغستانی (کارآموز وکالت) وکیل دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکزروابط عمومی گروه وکلای نستوه

برچسب ها:
جدید ترین مقالات کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر