موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

07 /03 /1398
مدیر سایت
مقالات حقوقی
268

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی


 

امروز با موضوع وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در کنار شما عزیزان در موسسه حقوقی دادآوران نستوه می باشیم. با توجه به شرایط اقتصادی در مواردی پیش می آید که پس از معامله فروشنده از تنظیم سند انتقال رسمی به خریدار استنکاف می ورزد. امروزه دعوی الزام به تنظیم سند رسمی با توجه به گسترش روابط اقتصادی روز به روز در حال افزایش است. بنابراین در شرایط کنونی دعوی الزام به تنظیم سند رسمی یکی از مهمترین دعاوی مالکیت به حساب می آید  و نشات گرفته از  نظریه پذیرفته شده در حقوق ایران که بیع نامه (قولنامه) را مملک می داند است. سوالاتی که می تواند برای شما ایجاد گردد عبارتند از اینکه: بهترین وکیل دعوی الزام به تنظیم سند رسمی کیست؟ شرایط دعوی الزام به تنظیم سند رسمی چیست؟ مدارک مورد نیاز برای دعوی الزام به تنظیم سند رسمی چیست؟ دفتر وکیل در تهران برای دعوی الزام به تنظیم سند رسمی کجاست؟ بهترین وکیل پاسداران برای الزام به تنظیم سند رسمی کیست؟ برای اطلاع از سوالات فوق می توانید هم اکنون با وکلا و مشاوران موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید.
22881951  - 22873972 -  021

 شرط دعوی الزام به تنظیم سند رسمی چیست؟
باید بدانید، آنچه که از آن به عنوان بیع نامه یاد می شود، آن است که وقتی خریدار و فروشنده قصد انجام معامله ای را دارند اما هنوز مقدمات مورد نیاز را فراهم نکرده باشند، اقدام به تنظیم قرارداد می کنند. در قرارداد دو طرف تعهد می نمایند که معامله را با شرایط معین و ظرف مهلت معین و خاص انجام دهند این توافق مشمول ماده 10 قانون مدنی و شرایط مقرر در آن است. ماده مورد نظر مقرر میدارد که قرادادهای خصوصی طرفین اگر مخالف صریح قانون نباشد نافذ و لازم الاجراست.
شرایط قولنامه برای دعوی الزام به تنظیم سند رسمی چیست؟
از نظر وکیل دعوی الزام به تنظیم سند رسمی برای آن که قول نامه به عنوان سندی معتبر برای دعوی الزام به تنظیم سند رسمی و سایر دعاوی مورد استفاده قرارگیرد. باید دقت شود که نکات ذیل در آن رعایت شود:
1- سند ملک را شخصا ملاحظه نمایید تا از مورد رهن و مورد وثیقه نبودن آن اطمینان حاصل فرمایید.
2- به وسیله کد رهگیری  از عدم فروش و معامله آن با اشخاص دیگر اطمینان حاصل نمایید.
3- قولنامه در سه نسخه باید تنظیم شود و حتی المقدور از تنطیم قولنامه های دستی و فاقد شرایط لازم خودداری نمایید.
4- در قولنامه ای که در بنگاه معاملات ملکی تنظیم می شود باید علاوه بر امضاء خریدار و فروشنده  مهر و امضاء صاحب بنگاه معاملات ملکی و همچنین امضا دو نفر به عنوان شاهد وجود داشته باشد.

باید بدانید که قولنامه عقد بیع نیست و در مواردی که موضوع انتقال ملک ثبت شده می باشد تنظیم سند الزامی است. ماهیت حقوقی قولنامه یک قرارداد الزام آور و یک تعهد انجام کار نامیده می شود.
بهتر است بدانید دعوا الزام به تنظیم سند رسمی یک دعوا مالی است، بنابراین برای احتساب هزینه دادرسی در صورت غیر منقول بودن  بر اساس قیمت منطقه ای محاسبه می شود ولی در هر حال چه منقول و چه غیر منقول با توجه به آثاری که در زمینه اعتراض دارد باید خواسته تقویم شود برای اطلاع از نحوه تقویم خواسته با وکیل متخصص دعوی الزام به تنظیم سند رسمی مشاوره اخذ نمایید.
بهتر است بدانید اگر دعوی در خصوص مال غیرمنقول باشد براساس مواد10،12و 26 قانون آیین دادرسی مدنی باید دادخواست خود به خواسته الزام فروشنده به حضور در دفترخانه سند رسمی را تنظیم و آن را تقدیم دادگاهی کنید که محل وقوع ملک در آن حوزه قضایی است. البته به یاد داشته باشید این دعوی می تواند دارای مقدماتی نیز باشد به طور مثال چنانچه ملک موضوع دعوی در رهن بانک باشد می بایست دعوی الزام به فک رهن و سپس دعوی الزام به تنظیم سند رسمی تقدیم گردد. همچنین دادگاه صالح برای رسیدگی به دعاوی که موضوع آن مال غیر منقول است دادگاه محل وقوع مال صالح به رسیدگی است.

از آنجایی که روند دعوی الزام به تنظیم سند رسمی دارای شرایط خاص می باشد بهتر است از وکیل دعوی الزام به تنظیم سند رسمی کمک بگیرید در غیر این صورت می تواند دعوی شما محکوم به شکست باشد. همچنین رسیدگی به دعوی الزام به تنظیم سند رسمی در صورت عدم طرح درست و دقیق می تواند زمان بر باشد فلذا شایسته است برای حصول نتیجه بهتر  خریدار ضمن دادخواست خود، صدور تامین خواسته مبنی بر توقیف و منع نقل و انتقال ملک را از دادگاه درخواست نماید تا بدین ترتیب فروشنده قادر نباشد تا حصول نتیجه دعوی ملک را به دیگری منتقل نماید.
با توجه به آنچه در بالا مورد اشاره قرار گرفت به وضوح مشخص است برای طرح دعوی الزام به تنظیم سند رسمی بهتر است از وکیل متخصص دعوی الزام به تنظیم سند رسمی کمک بگیرید. مفتخریم موسسه حقوقی دادآوران نستوه را جهت معرفی بهترین وکیل دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی به شما معرفی نماییم.
به قلم وکیل حسن باغستانی (کارآموز وکالت)‌ وکیل دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

هم اکنون با وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در ارتباط باشید

اول بپرسید ، بعد اقدام نمایید : 22881951 - 22873972 – 021

روابط عمومی گروه وکلای نستوه

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر