موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی

08 /03 /1398
مدیر سایت
مقالات کیفری
436

وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی
بهترین وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی
با سلام و درود فراوان، امروز با موضوع وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی از سوی موسسه حقوقی دادآوران نستوه با شما عزیزان همراه می شویم. قبل از هر چیز لازم به ذکر اطلاع از حقوق شهروندی و قانون لازمه زندگی در جوامع می باشد. در همین سایت مطالب متعددی در خصوص وکیل دادسرای نظامی،‌ وکیل دادگاه نظامی یک، وکیل دادگاه نظامی دو، وکیل دعاوی دادسرای نظامی و... برای علاقه مندان به اشتراک گذاشته شد که اطلاعات مفیدی ارائه گردید و می توانید با کلیک بر روی هرکدام مطالب مرتبط را مطالعه نمایید. چنانچه پرونده ای در دادگاه نظامی داشته باشید و منجر به صدور رای شده باشد، اولین حقی که برای طرفین می تواند وجود داشته باشد تجدیدنظرخواهی در دادگاه تجدیدنظر نظامی می باشد. سوالات مرتبط با وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی عبارتند از مرجع تجدیدنظر آراء دادگاه نظامی کجاست؟ شرایط رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر نظامی چگونه است؟ بهترین وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی کیست؟ مدارک برای تجدیدنظرخواهی از رای دادگاه نظامی در دادگاه تجدیدنظر نظامی چیست؟ مهلت اعتراض به رای دادگاه نظامی در دادگاه تجدیدنظر نظامی چقدر است؟ شما می توانید هم اکنون با وکلا و مشاروان موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید و با وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی مشاوره نمایید.
22881951  - 22873972 -  021

قبل از هر چیز به شما پیشنهاد می گردد چنانچه به دنبال وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی می باشید قبل از پایان مهلت به ایشان مراجعه نمایید و به هیچ عنوان تجدیدنظرخواهی خود را موکول به روزهای پایانی ننمایید.
مطابق قانون در تقسیم بندی دادگاه های نظامی، دادگاه تجدیدنظر نظامی در کنار دادگاه نظامی دو و دادگاه نظامی یک مورد پیش بینی قرار گرفته است.
دادگاه تجدیدنظر نظامی در مرکز هر استان تشکیل می شود یعنی مرجع اعتراض به رای دادگاه نظامی شهریار، دادگاه تجدیدنظرنظامی تهران می باشد و... دادگاه تجدیدنظر نظامی دارای سه عضو می باشد که با دو عضو رسمیت می یابد. دادگاه تجدیدنظر نظامی استان مرجع صالح به رسیدگی به درخواست تجدیدنظر از کلیه آراء غیرقطعی دادگاه نظامی می باشد. البته این صلاحیت به جز در مواردی است که در صلاحیت دیوان عالی کشور می باشد.
جالب است بدانید که رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح رئیس شعبه اول دادگاه تجدیدنظر نظامی می باشد.

چه احکامی قابل تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر نظامی نمی باشند؟
احکامی که قابل تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر نظامی نمی باشند عبارتند از جرایم تعزیری درجه هشت و همچنین جرایمی که متضمن پرداخت دیه یا ارش می باشد البته در مواردی که جمع آن یا میزان آنها کمتر از یک دهم دیه کامل باشد. با وجود این اوصاف رای قطعی محسوب شده و قابل تجدیدنظرخواهی در دادگاه تجدیدنظر نظامی نمی باشد. همچنین جرایمی که مجازات آنها سلب حیات، حبس ابد، قطع عضو، جرایم عمدی با میزان نصف دیه کامل و یا بیشتر و یا جرایم دارای تعزیر درجه سه و بالاتر قابل طرح در دادگاه تجدیدنظر نظامی نمی باشند و می بایست فرجام خواهی در دیوان عالی کشور صورت پذیرد.

مهلت تجدیدنظر از رای دادگاه نظامی در دادگاه تجدیدنظر نظامی چه میزان است؟
اعتراض که قالب درخواست تقدیم دادگاه نظامی صادر کننده رای می شود را در اصطلاح تجدیدنظرخواهی نامیده می نامند و می بایست تقدیم دادگاه نظامی، در مهلت و فرجه قانونی 20 روزٍ از تاریخ ابلاغ رای یا انقضای مدت واخواهی گردد و رسید دریافت نمایند. و با توجه به شرایط قانونی نسبت به رای اصداری طرفین می توانند اعتراض نمایند و تقاضای رسیدگی مجدد در دادگاه تجدیدنظر نظامی را داشته باشند. لازم به ذکر است مهلت اعتراض به رای دادگاه نظامی برای اشخاص مقیم خارج از کشور دو ماه با شرایط ذکر شده می باشد.
چنانچه شخصی تقاضای تجدیدنظرخواهی خارج مهلت تعیین شده داشته باشد می بایست دارای عذر موجه باشد. عذر موجه به موجب قانون مشخص می گردد و البته می تواند با وجود شرایطی نیز اثبات گردد حال چنانچه متقاضی عذر موجه اعلام نماید دادگاه نظامی می بایست به عذر ایشان رسیدگی نماید و در صورت پذیرش عذر قرار قبولی درخواست تجدیدنظر نظامی را صادر در غیر این صورت قرار رد تجدیدنظر نظامی را صادر می نماید و رای قطعی می گردد.

چه اشخاصی می توانند در دادگاه تجدیدنظر نظامی اعتراض نمایند؟
محکوم علیه، شاکی، نماینده قانونی آنها، وکیل طرفین و همچنین دادستان نیز می تواند به رای برائت متهم،‌عدم تناسب مجازات و یا عدم انطباق رای با قانون نیز اعتراض نماید.
به گفته وکیل تجدیدنظر نظامی موضوع اعتراض دادستان در دادگاه های عمومی به ندرت به چشم می خورد حال آنکه دادستان نظامی در بسیاری از موارد تقاضای تجدیدنظرخواهی نسبت به رای دادگاه نظامی می نماید.
تجدیدنظرخواهی می بایست به صورت مستند و مستدل بوده و با پرداخت هزینه صورت پذیرد.

بهترین وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی کیست؟
بهترین وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی وکیلی است که ضمن اطلاع از قوانین و مقررات خاص نظامیان به صورت تخصصی در دادگاه نظامی فعالیت داشته و با نحوه اعتراض به رای در دادگاه تجدیدنظر نظامی و هچنین با روند این دادگاه آشنا باشد به طور مثال علیرغم آنکه قانون فقط دادگاه تجدیدنظر نظامی را به رسمیت شناخته است لیکن عملاً در دادگاه نظامی با شعب دادگاه تجدیدنظر نظامی یک و یا شعب دادگاه تجدیدنظر نظامی دو مواجه می شویم که می تواند برای اشخاص فاقد اطلاعات کافی در این زمینه ایجاد سردرگمی نماید.

آنچه تا کنون به رشته تحریر درآمد فقط قسمتی از شرایط دادگاه تجدیدنظر نظامی می باشد و فقط قسمت محدود و کوچکی از روند شرایط اعتراض به رای دادگاه نظامی در دادگاه تجدیدنظر نظامی می باشد حال آنکه روند رسیدگی، نوع اعتراض، مطالعه پرونده، شرایط پرونده در دادگاه تجدیدنظر نظامی نیازمند وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی می باشد که در این خصوص دارای تبحر و تخصص است. از این رو موسسه حقوقی دادآوران نستوه اقدام به معرفی بهترین وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی به شما عزیزان می نماید.
به قلم وکیل بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

هم اکنون با وکیل دادگاه تجدیدنظر نظامی در ارتباط باشید.
22881951  - 22873972 -  021

روابط عمومی گروه وکلای نستوه

برچسب ها:
جدید ترین مقالات کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر