موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | بهترین وکیل داوری

05 /05 /1398
مدیر سایت
مقالات حقوقی
501

بهترین وکیل داوری

وکیل داوری

 
یکی از مراجعی که به طور تخصصی عهده دار امر داوری است، مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران می باشد. از این رو بر آن شدیم که امروز را با موضوع بهترین وکیل داوری همراه شما عزیزان باشیم. به گفته بهترین وکیل داوری مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران به اختلافات حاصله در امور تجاری به صورت داخلی و بین المللی می پردازد و بر اساس مقررات این قانون هر گونه داوری در اختلافات داخلی و بین المللی که منشا تجاری دارند توسط این مرکز قابل انجام خواهد بود. قبل از هر چیز ممکن است سوالاتی برای شما پیش آید که بهترین وکیل داوری کیست؟ بهترین وکیل اتاق داوری کیست؟ وکیل متخصص در اتاق داوری در تهران کیست؟ بهترین موسسه حقوقی در تهران کجاست؟ وکیل با سابقه دعاوی داوری در اتاق بازرگانی کیست؟ برای اطلاع از سوالات خود در خصوص مرکز داوری اتاق بازرگانی می توانید با بهترین وکیل داوری از طریق 22881951- 021  و  22873972 – 021 در ارتباط باشید.
 
 داوری تجاری داخلی :
داوری تجاری داخلی به معنی این است که طرفین اختلاف در هنگام انعقاد قرارداد داوری، هر دو تبعه ایران باشند و اگر یکی از طرفین تبعه کشور دیگری به جز ایران باشد، داوری به صورت بین المللی خواهد بود.
بنابر آنچه بهترین وکیل اتاق داوری اظهار می دارد پس از مراجعه طرفین اختلاف به مرکز داوری اتاق بازرگانی، بین آنها موافقت نامه ای منعقد  میگردد که به موجب آن حل و فصل تمام یا بعضی اختلافاتی که در مورد یک یا چند رابطه حقوقی معین اعم از قراردادی یا غیر قراردادی به وجود آمده یا ممکن است در آگذشته پیش آمده باشد به داوری ارجاع می گردد. 
 بیشتر بدانید >> تعریف و توضیح کامل "داوری"
 
موافقتنامه داوری می تواند به صورت شرط ضمن قرارداد یه به صورت قرارداد جداگانه ای باشد.
لازم به ذکر است که مرکز داوری اتاق بازرگانی خود اقدام به داوری نمی نماید بلکه عهده دار هماهنگی، نظارت، سازماندهی  و مدیریت جریان داوری می باشد.
در مقررات مرکز داوری موردی تحت عنوان (انصراف از حق ایراد) وجود دارد. این موضوع بدین معناست که چنانچه هر کدام از طرفین پس از علم به عدم رعایت مقررات این آیین داوری و یا شرایط قابل عدول موافقنامه داوری، سکوت نماید و داوری را ادامه دهد، دلالت بر این امر دارد  که از حق ایراد خود صرف نظر کرده است و بعداً نمی تواند به این بهانه موجبات ابطال رای داوری را تقاضا نماید.
 
 
 
دادخواست داوری چگونه تنظیم و تقدیم می گردد؟
خواهان یا متقاضی داوری، باید دادخواست یا درخواست داوری خود را همراه با مستندات و مدارک به دبیرخانه مرکز داوری اتاق بازرگانی تقدیم نماید. سپس دبیرخانه وصول اسناد و تاریخ وصول را به خواهان و خوانده داوری اعلام می نماید.
 
 بیشتر بدانید >> وظایف داوری
 
مشخصات دادخواست داوری چگونه است؟
مشخصات مورد نیاز برای طرح دعوی در داوری اتاق بازرگانی عبارت است از
1- مشخصات کامل طرفین با ذکر نشانی و ایمیل و اسناد مثبت  سمت (مانند وکالتنامه)
2- تشریح ماهیت دعوی یا قرارداد یا مسایلی که موجب وقوع اختلاف شده همراه با منشا و دلیل آن.
3- تعیین خواسته و مبلغ آن مگر اختلاف غیر مالی باشد.
4- تشریح موافقتنامه داوری.
5- در صورت امکان، پیشنهاد تعداد داوران و نحوه تعیین آنها با توجه به متن موافقتنامه فی مابین و در صورت نیاز معرفی داور خود.
6- اگر داوری بین المللی است بایستی محل داوری و زبان و قانون و قواعد حاکم بر آن نیز تعیین گردد.
شایان توجه است که تکمیل مدارک و مستندات ضروری بوده و تا زمانیکه مدارک و مستندات تکمیل نگردد مرکز داوری تکلیفی برای رسیدگی نخواهد داشت فلذا به گفته بهترین وکیل داوری بهتر است از تکمیل بودن مدارک قبل از هر اقدام آگاه باشید.
 
 
ممکن است که پیشتر از تقدیم دادخواست ارجاع به داوری،  بین همان طرفین رسیدگی قبلی در جریان باشد، که با درخواست هر یک از طرفین پرونده قبلی با پرونده اخیر توام می شود، به شرط آنکه اوضاع و احوال دو پرونده طوری باشد که توام نمودن آنها مقدور باشد.
برای به همراه داشتن بهترین وکیل داوری کافی است قبل از هر اقدام تحقیق نمایید و تیم منتخب وکلای اتاق داوری را برای خود انتخاب نمایید. همراه داشتن بهترین وکیل داوری می تواند از تضییع حقوق قانونی شما جلوگیری نماید حال آنکه عدم حضور وکیل می تواند موجبات ورود ضرر به شما را در داوری فراهم نماید. لازم به توضیح است داوری فقط تک مرحله است فلذا جایی برای جبران اشتباهات پیش آمده وجود ندارد.
 

 
اول بپرسید ، بعد اقدام نمایید : 22881951 - 22873972 – 021 
 
برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر