گروه وکلای رسمی | 09128940952 | نحوه رسیدگی در مرکز داوری اتاق بازرگانی

05 /05 /1398
مدیر سایت
مقالات حقوقی
636

نحوه رسیدگی در مرکز داوری اتاق بازرگانی




 


شرایط رسیدگی در مرکز داوری اتاق بازرگانی


 

با توجه به حساسیت موضوع داوری اتاق بازرگانی مطالب ارزشمندی از سوی موسسه حقوقی دادآوران نستوه با راههای مختلف همجون شماره اماس تماس های 22881951 - 22873972 – 021 از طریق همین سایت به اشتراک گذاشته شود. حال امروز با موضوع نحوه رسیدگی در مرکز داوری اتاق بازرگانی همراه شما عزیزان می شویم لازم به ذکر است می توانید هم اکنون با وکلا و کارشناسان متخصص در دعاوی داوری در گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید قبل از هر چیز شاید برای شما سوالاتی در خصوص نحوه رسیدگی در مرکز داوری اتاق بازرگانی برای شما سوالاتی پیش آید از جمله آنکه نحوه رسیدگی در مرکز داوری اتاق بازرگانی چگونه است؟ بهترین وکیل داوری اتاق بازرگانی در ایران کیست؟ شرایط رسیدگی در مرکز داوری اتاق بازرگانی چگونه است؟ وکیل متخصص دعاوی داوری مرکز داوری اتاق بازرگانی کیست؟ بهترین وکیل مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران کیست؟ بهترین وکیل دعاوی داوری اتاق بازرگانی تهران کیست؟ برای اطلاع از سوالات خود با ما در ارتباط باشید.

پس از وصول مدارک به مرکز داوری اتاق بازرگانی مراتب به اطلاع خوانده از طریق پست سفارشی می رسد. خوانده ظرف ده روز در اختلافات داخلی و سی روز در اختلافات خارجی، بایستی مشخصات کامل خود را همراه با نشانی و ایمیل و مدارک مثبت سمت و نیز دلایل و مدارک لازم به مرکز داوری اتاق بازرگانی ارجاع نماید.
 
 
سپس بایستی تعداد داوران را در صورت امکان معین نموده و حتی الامکان داور اختصاصی خود را نیز معرفی نماید و در صورت بین المللی بودن داوری بایستی زبان و محل و قواعد و قوانین آن را نیز مشخص نماید.
اگر خوانده دفاعیات یا ادعاهای متقابلی داشته باشد، میتواند ظرف ده روز در داوری داخلی و سی روز در داوری های بین المللی، ادعای خود را که بایستی شامل ادله و منشاء و دلایل ادعا، تعیین میزان خواسته جز در مواردی که دعوی غیر مالی است و سایر مستندات به دبیر خانه مرکز داوری اتاق بازرگانی تقدیم کنند، یک نسخه از پاسخ خوانده به خواهان داوری ارجاع می گردد.
 
 بیشتر بدانید >> بهترین وکیل داوری
 
پس از تبادل لوایح و وصول کلیه مستندات، داور تعیین شده و پس از اعلام قبولی وی پرونده جهت انجام امر داوری به او داده می شود. اما چنانچه داور قبلاً توسط طرفین تعیین شده باشد، دیگر تبادل لوایح انجام نمی گردد و پرونده به داور انتخابی داده می شود و تبادل لوایح زیر نظر او انجام می گردد.
مهلت های پیش بینی شده در قانون داوری، قابل تمدید است به شرطی که متقاضی تمدید مهلت حسب مورد داور اختصاصی خود را تعیین کرده باشد و یا درباره تعداد داوران و نحوه انتخاب آنها اظهار نظر نموده باشد.
 
 بیشتر بدانید >> وظایف داوری
 
نکته ی حائز اهمیت آن است که در تمامی مواردی که اختلاف به مرکز داوری اتاق بازرگانی ارجاع داده شده باشد، رسیدگی طبق مقررات زمان تقدیم دادخواست داوری انجام میپذیرد مگر طرفین توافق کرده باشند که داوری مطابق قوانین مجری در زمان انعقاد قرارداد داوری انجام پذیرد.
 
اگر خوانده داوری از پاسخ به دادخواست خودداری کند و وجود موافقت نامه داوری به طور ظاهری برای دیوان داوری، امر داوری ادامه میابد و همچنان حق اعتراض و ایرادات برای طرف مقابل محفوظ است. اگر دیوان داوری وجود ظاهری موافقت نامه داوری را احراز ننماید، عدم امکان داوری برای طرفین ابلاغ می گردد و هر یک از طرفین می توانند وجود یا عدم از دادگاه صالح احراز وجود یا عدم وجود موافقت نامه داوری را بخواهند.
 
حال اگر یکی از طرفین قبل از تعیین داور نسبت به وجود یا عدم وجود موافقت نامه یا اعتبار یا حوزه شمول یا عدم شمول آن ایراد وارد کند، تصمیم گیری در مورد این ایرادات با دیوان داوری است، اگر دیوان داوری ایرادات را وارد بداند عدم امکان داوری به طرفین ابلاغ می شود و پرونده در دیوان مختومه میگردد، اما طرفین برای احراز صحت موافقت نامه می توانند به محاکم صالح مراجعه نمایند.
 
 
نکته ی قابل توجه دیگر، عدم حضور هریک از طرفین در جلسات داوری می باشد. عدم حضور طرفین تاثیری در رسیدگی نداشته و داور یا داوران می توانند با بررسی ادله و مستندات مورد نظر مبادرت به صور رای نمایند.
ممکن است شرایطی در حین داوری حادث گردد که موجب شود طرفین به اعتبار قرارداد اصلی خدشه وارد کنند و وجود آن را مورد انکار واقع کنند، این موضوع رافع صلاحیت داور نخواهد بود و حتی در صورت عدم وجود قرارداد اصلی نیز داور می تواند درباره حقوق طرفین رسیدگی نموده و ادعاها و ایرادات آنها را بررسی کند و به هر حال شرط داوری، ماهیتی جداگانه از قرارداد اصلی دارد.
 

 
اول بپرسید ، بعد اقدام نمایید : 22881951 - 22873972 – 021 
 
برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره