موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | وکیل مطالبه نفقه شهریار

13 /05 /1398
مدیر سایت
مقالات خانواده
596

وکیل مطالبه نفقه شهریار
بهترین وکیل مطالبه نفقه در شهریار


نفقه یکی از حقوق مالی زن به حساب می آید فلذا امروز با موضوع وکیل مطالبه نفقه شهریار همراه شما می شویم. نفقه به موجب قانون به زن و فرزندان تعلق می گیرد و مرد مکلف به پرداخت نفقه آنها می باشد. حال این امکان وجود دارد که مرد از پرداخت نفقه استنکاف نماید به گفته وکیل مطالبه نفقه شهریار راه هایی برای الزام مرد وجود دارد که در ادامه بدان اشاره می گردد. شما هم اکنون می توانید با وکیل مطالبه نفقه شهریار از طریق 65514382 - 65502197 – 021 یا به صورت حضوری با مراجعه به شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 سوالات خود را مطرح نمایید. قبل از هر چیز سوالاتی وجود دارد نفقه چیست؟ بهترین وکیل مطالبه نفقه در شهریار کیست؟ مطالبه نفقه در شهریار چگونه است؟ هزینه وکیل مطالبه نفقه در شهریار چه میزان است؟ دفتر وکیل در اندیشه فاز 1 کجاست؟


به گفته وکیل مطالبه نفقه شهریار، نفقه از مسائل مبتلا به جامعه محسوب می شود و یکی ازعمده پرونده های مطروحه در دادگاه خانواده و شورای حل اختلاف نفقه است که اطلاع از حقوق و تکالیف در این خصوص می تواند به آنها کمک کند.
مطابق ماده ۱۱۹۶ قانون مدنی «در روابط بین اقارب فقط اقارب در خط عمودی ملزم به انفاق یکدگرند» یعنی اینکه با توجه به شرایط پدر یا جد پدر ویا اولاد مکلف به پرداخت نفقه اقارب هستند.


قسمت عمده پروندهای نفقه مربوط به زوجین می باشد و مطابق ماده ۱۱۰۲ قانون مدنی همین که نکاح به طور صحت واقع شد، روابط زوجیت بین طرفین موجود و حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار میشود که یکی از تکالیف همین موضوع نفقه است.
بر خلاف تصور اکثریت مردم که بر این باور هستند که پس از شروع زندگی مشترک زوج باید نفقه زوجه را پرداخت نماید به موجب قانون به محض وقوع عقد مرد مکلف به پرداخت نفقه زن می باشد.
به موجب ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی در عقد دائم نفقه زن به عهده شوهر است یعنی در عقد موقت نفقه به عهده زوج نیست مگر اینکه شرط شده باشد یا عقد بر پایه پرداخت نفقه منعقد شده باشد.
به گفته وکیل مطالبه نفقه شهریار نفقه شامل مسکن ، لباس، غذا ، اسباب منزل که به طور متعارف با وضعیت زن متناسب باشد ، و در مواردی خدمه می باشد و میزان دقیق مبلغ آن توسط کارشناسان مربوطه تعین می شود که در حال حاضر برای افراد معمولی مبلغی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰هزار تومان می باشد.
در صورت استنکاف زوجه از انجام وظایف به موجب ماده ۱۱۰۸ قانون مدنی هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند مستحق نفقه نخواهد بود.

بیشتر بدانیم : وکیل معتبر در شهریار


به موجب ماده ۱۱۷۹ قانون یادشده کسی مستحق نفقه هست که ندار بوده و نتواند به وسیله اشتغال به شغلی معیشت خود را فراهم نماید و در صورت تمکن مالی مستحق نفقه نخواهد بود .
کسی را ملزم به پرداخت نفقه می کنند که تمکن مالی داشته باشد یعنی بتواند نفقه بدهد ، بدون اینکه از این حیث در وضع معیشت خود دچار مضیقه گردد به عبارت دیگر کسی که مفلس است اجباری به پرواخت نفقه ندارد. این موضوع مربوط به نفقه اقارب است و شامل نفقه زوجه نمی شود.
نفقه فرزند به عهده پدر است ، پس از فوت پدر یا عدم قدرت مالی او به عهده جد پدری است و در صورت نبودن جد پدری به عهده مادراست و در صورت عدم توان مالی مادر به عهده جد مادری است.
نفقه پدر و مادر به عهده فرزندان است و هرگاه کسی هم پدر و مادر داشته و هم فرزند نفقه به صورت مساوی به عهده هر دو می باشد .
زوجه می تواند نفقه گذشته خود را مطالبه نماید اما اقارب دیگر صرفاً می توانند نفقه آینده را مطالبه نمایند ونمی توانند نفقه گذشته را مطالبه نمایند.

بیشتر بدانیم:   وکیل طلاق در شهریار
 

به موجب ماده ۵۳ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱/۱۲/۹ هر کس با داشتن استطاعت مالی نفقه زن خود را در صورت تمکین او ندهد یا از تادیه نفقه سایر اشخاص واجب النفقه امتناع نماید به حبس تعزیری درجه ۶ محکوم می شود ، تعقب کیفری منوط به شکایت شاکی خصوصی است و در صورت گذشت وی از شکایت در هر زمان تعقیب جزایی یا اجرای مجازات متوقف میشود
نحوه طرح شکواییه بدین شرح است که شاکی می بایست از طریق دادسرا اقدام به طرح شکواییه با موضوع ترک انفاق نماید البته بهتر است قبل از هر اقدام با وکیل دادگستری مشاوره نمایید و در صورت اثبات عدم پرداخت نفقه می تواند شخص مسئول پرداخت نفقه را از بابت جنب عمومی به حبس یا جزای نقدی محکوم نماید .
به گفته وکیل مطالبه نفقه شهریار نفقه می تواند در مواردی شرایط طلاق را فراهم نماید از این رو بهتر است قبل از هر اقدام حقوقی نسبت به اخذ مشاوره از وکیل دادگستری شهریار اقدام نمایید و اطلاعات کافی را کسب نمایید و یا کار خود را به یک وکیل حرفه ای بسپارید.
هم اکنون می توانید با ما در ارتباط باشید از طریق 65514382 - 65502197- 021
روابط عمومی گروه وکلای نستوه
 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات خانواده
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر