موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | وکیل انحصار وراثت شهریار

03 /10 /1398
مدیر سایت
مقالات حقوقی
250

وکیل انحصار وراثت شهریار
وکیل انحصار وراثت شهریار
یکی از موضوعات مبهم برای اشخاص موضوع انحصار وراثت است که به دلیل اطلاع کم منجر به مشکلات بسیاری می شود با این مقدمه تصمیم داریم با موضوع وکیل انحصار وراثت شهریار همراه شما عزیزان باشیم.
در اصطلاح حقوقی انحصار وراثت تعیین وراث متوفی است به تفکیک تعداد و اشخاص تا بعد از تعیین وراث سهم هر یک از آنها با توجه به قواعد ارث مشخص گردد.

گواهی انحصار وراثت چیست؟
برگه ای است که حصر وراثت صورت گرفته از ناحیه وراث یا هریک از اشخاصی که به موجب قانون میتواند درخواست دهند را گواهی میکند معمولاً صدور این گواهی در صلاحیت شورای حل اختلاف آخرین اقامتگاه قانونی متوفی است.

مواردی که در خصوص وکیل انحصار وراثت در شهریار می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از
•    وکیل انحصار وراثت در شهریار کیست؟
•    چگونه انحصار وراثت بگیریم؟
•    هزینه وکیل انحصار وراثت در شهریار چقدر است؟
•    مدت زمان انحصار وراثت چقدر است؟
برای دریافت پاسخ سوالات خود ضمن مطالعه مطلب پیش رو می توانید با وکیل متخصص در موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید همچنین برای ارتباط با وکیل متخصص انحصار وراثت در شهریار می توانید با شماره تلفن های 65514382 – 65502197 – 021 با ما در ارتباط باشید.

انحصار وراثت چیست؟
بعد از فوت شخص اموال و دارایی های از او به جای میماند که باید بین وراث او تقسیم گردد منتها قبل از تقسیم اموال رعایت یکسری نکات قانونی لازم الرعایه میباشد یکی ازاین موارد دریافت گواهی انحصار وراثت (یا حصر ورثه ) میباشد.
باید توجه داشت که اموال و دارایی های هر شخص میتواند هم مثبت باشد و هم منفی باشد.
منظور از اموال و دارایی های مثبت خانه، ماشین، وجه نقد، زمین و... است اما منظور از اموال و دارایی های منفی دیون و بدهی های هر شخص است.
به همین خاطر است که علاوه  بر وراث متوفی طلبکاران شخص هم بعد از فوت او میتوانند درخواست حصر وراثت ایشان را از مرجع صالح داشته باشند تا بعد از انحصار وراثت و تعیین وراث او، سهمشان از اموال و داراریی های فوت شده دریافت نمایند.

ترتیب مراتب حصر ورراثت چیست؟
بعد از فوت شخص و ابطال شناسنامه متوفی و تهیه گواهی فوت از مرجع صلاحیتدار، اشخاص ذی سمت باید به شورای حل اختلاف آخرین اقامتگاه قانونی متوفی مراجعه و فرم مخصوص را دریافت نمایند و نام تمام کسانی که از شخص متوفی ارث میبرند را با درج نسبت آنها با متوفی قید نمایند.
بعد از این مرحله لازم است که با در دست داشتن فرم مذکور به همراه دو شاهد که وراث را میشناسند به دفتر اسناد رسمی مراجعه و نسبت به تنظیم شهادت نامه ای که برای تأیید تعداد وراث متوفی هست اقدام نمایند شهادت نامه تنظیمی را هم باید در مراحل بعدی به همراه سایر مدارک تحویل شورا بدهند.
ازجمله مدارک لازم دیگر فهرستی از اموال منقول و غیر منقول متوفی است که برای تهیه این مدرک با مراجعه به اداره دارایی و تعیین تکلیف مالیات بر ارث، باید رسیدی از اداره دارایی برای تحویل به شورا دریافت نمایند.
در مرحله بعد باید مدارک گفته شده را به همراه کپی برابر اصل شناسنامه همه وراث بعلاوه کپی برابر اصل عقدنامه همسر متوفی به شورای حل اختلاف تحویل دهند.
شورا بعد از انتشار آگهی درخواست انحصار وراثت به هزینه وراث در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار و گذشت یک ماه از تاریخ انتشار اگر اعتراضی در این خصوص انجام نگیرد گواهی انحصار وراثت را صادر میکند.
منظور از اعتراض در اینجا اینست که اگر هر شخصی که برای خود سهمی از ماترک متوفی قائل است یا سهم بردن وراث مذکور در درخواست انحصار وراثت را به ضرر خویش میداند میتواند به این امر اعتراض نماید.
بعد از گواهی انحصار وراثت و تعیین تعداد وراث، هر یک از ورثه میتواند بعد از پرداخت هزینه های کفن و دفن، دیون و بدهی های متوفی و همچنین عمل به وصیت وارث، اگر مالی از او ماند بین خودشان به موجب مقررات قانونی تقسیم نمایند.
با ما در ارتباط باشید.

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر