موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | وکیل سفید مهر و سفید امضاء در شهریار

19 /11 /1398
مدیر سایت
مقالات کیفری
211

وکیل سفید مهر و سفید امضاء در شهریار
یکی از موضوعات مهم در پرونده های کیفری سوء استفاده از سفید مهر و یا سفید امضاء در دادگاه می باشد با این مقدمه تصمیم داریم با موضوع وکیل سفید مهر و سفید امضاء در شهریار همراه شما عزیزان باشیم.
 
گاهی اشخاص به علت اعتمادی که به دیگری دارند طرف مقابل خود را شخص مطمئنی می انگارند و دست به انجام مواردی میزنند که در آینده برای آنها مشکلاتی را بوجود میآورد از جمله این موارد جرم مورد بحث یعنی سوء استفاده از سفید مهر یا سفید امضا می باشد.
در جرم سفید مهر یا سفید امضاء ورقه ای به صورت امضاء یا مهر شده به دیگری سپرده می شود تا مندرجاتی که از قبل بین طرفین توافق و تعیین شده در آن قید گردد و یا این برگه به امانت نزد ایشان نگهداری شود حال آنکه این شخص اقدام به درج مطالب خلاف توافق میکند. 
مثل اینکه بین دو نفر قرار بر این شود که شخص الف ملک متعلق به شخص ب را به مبلغ معین بفروشد و برای اینکار هم مبایعه نامه ای سفید امضاء تنظیم میگردد ولی شخص الف برخلاف توافقات صورت گرفته به موجب همان مبایعه نامه سفید امضاء اقدام به فروش ملک به خودش میکند و یا ملک را با قیمتی غیر از قیمت مورد توافق به دیگری میفروشد.
این شخص در این صورت مرتکب جرم سوء استفاده از سفید مهر یا سفید امضاء شده است. جرم مذکور جرمی آنی و ساده است. بنابراین بعد از پر کردن مندرجات خلاف واقع و توافق، جرم مذکور محقق شده و دادگاه صالح در خصوص این جرم هم همان دادگاهی است که جرم در حوزه آن واقع شده است.
 
مواردی که در خصوص سفید امضا یا سفید مهر می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از
وکیل سوء استفاده از سفید مهر در شهریار کیست؟
وکیل سوء استفاده از سفید امضاء در شهریار کیست؟
برای شکایت در شهریار به کجا مراجعه نماییم؟
شرایط شکایت در شهریار چیست؟
وکیل پرونده های کیفری در شهریار کیست؟
جهت اطلاع از پاسخ سوالات خود می توانید هم اکنون با وکیل متخصص در موسسه حقوقی دادآوران نستوه با شماره های   65514382 – 65502197 – 021 در تماس باشید.
 
جرم سفید مهر یا سفید امضاء در ماده 673 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 و ذیل فصل بیست و چهارم که در خصوص خیانت در امانت است بیان شده است.
در تعریف این جرم می توان گفت «کسی کاغذ سفیدی را امضاء کرده و آن را به دیگری داده و از وی میخواهد که متن مشخصی را بر روی آن بنویسد ولی گیرنده سفید امضاء برخلاف دستور صاحب امضاء در ورقه مذکور متنی دال بر مدیون بودن صاحب امضاء به وی نوشته و بدین ترتیب موجب ورود خسارت به صاحب امضاء میگردد.»
 
 
آنچه در این جرم باید مورد توجه قرار بگیرد اینست که وجود رابطه امانت قراردادی شرط تحقق جرم است. بنابراین اگر کسی به عنف و تهدید و اکراه مبادرت به تحصیل سفید مهر یا سفید امضاء نماید و از آن سوءاستفاده نماید موضوع از شمول جرایم تحت عنوان خیانت در امانت خارج است و حسب مورد باید اقدام به شکایت جعل یا سرقت و ... نماید.
در مورد جرم مذکور باید در نظر داشت که امضاء یا مهر باید قبل از درج مطالب خلاف واقع و تکمیل سند باشد.
در صورتی که در تحقق این جرم بیش از یک نفر دخالت داشته باشند و این جرم مستند به رفتار همه مداخله کنندگان باشد بحث شرکت در جرم مطرح می شود و مجازات هر یک از شرکاء جرم مجازات فاعل مستقل آن جرم خواهد بود. مجازات این جرم 1 تا 3 سال حبس است و بدین ترتیب مجازات هر یک  از شرکاء 1 تا 3 سال حبس خواهد بود.
 
 
در خصوص این جرم می توان گفت در صورت احراز جهات تخفیف مصرحه در قانون قاضی میتواند مجازات مرتکب جرم مذکور را از یک تا 3 درجه تخفیف دهد. همچنین در صورت وجود شرایط مقرر برای تعلیق صدور حکم مثل جهات تخفیف مقرر در قانون، پیش بینی اصلاح مرتکب، جبران ضرر و زیان یا برقراری ترتیبات جبران و فقدان سابقه کیفری موثر، میتواند اجرای مجازات را از 1 تا 5 سال معلق کند .اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که مطابق ماده 73 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 امکان استفاده از مجازات های جایگزین حبس در مورد مرتکب جرم سوءاستفاده از سفید مهر و سفید امضاء وجود ندارد.   
با ما در تماس باشید.
 

 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر