موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | وکیل مزاحمت تلفنی در شهریار

27 /11 /1398
مدیر سایت
مقالات کیفری
163

وکیل مزاحمت تلفنی در شهریار
 وکیل مزاحمت تلفنی در شهریار

با گسترش تکنولوژی و فراهم گردیدن آرامش برای اشخاص عده ای بر خلاف قاعده و به صورت ناهنجاری اقداماتی را انجام دادند.
گسترش تکنولوژی مربوط به تلفن نیز بود که منجر به مزاحمت های تلفنی در مواردی می شود با این مقدمه تصمیم داریم با موضوع وکیل مزاحمت تلفنی در شهریار همراه شما عزیزان باشیم.
استفاده از ابزارهای ساخته شده در زمینه ارتباطات و تکنولوژی همیشه در مسیر صحیح و درست آنها انجام نمیشود و گاهی همین ابزارها که در ابتدا به منظور آسان کردن  زندگی بشر ساخته شده با سوءاستفاده از آنها باعث ایجاد مزاحمت و از بین بردن آسایش و آرامش استفاده کنندگان و کاربران این دستگاه ها خواهد شد.
یکی از مظاهر بارز ناشی از سوءاستفاده از تکنولوژی همانگونه که پیشتر عنوان گردید، ایجاد مزاحمت های تلفنی است.
 
مواردی که در خصوص وکیل مزاحمت تلفنی در شهریار می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از
مجازات مزاحمت تلفنی چیست؟
آدرس وکیل مزاحمت تلفنی در شهریار کجاست؟
هزینه وکیل در شهریار چقدر است؟
آدرس وکیل در شهرک اندیشه کجاست؟
با توجه به تخصصی بودن موضوعات بهتر است قبل از هر اقدام با افراد متخصص مشاوره دریافت نمایید از این رو موسسه حقوقی دادآوران نستوه آماده ارائه خدمات حقوقی به شما عزیزان می باشد.
 
قانونگذار ما نیز به منظور حمایت از کاربران و جلوگیری از تعدی به آسایش و امنیت روانی  اقدام به جرم انگاری این موضوع در ماده 641 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 نموده است.« هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاههای مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت ‌مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.»
برای جرم بودن یک عمل لازم است که قانونگذار قبل از اعمال مجازات نسبت  به آگاهی مردم، جرم بودن فعل یا ترک فعلی را بیان نموده باشد که این امر در ماده 641 قانون فوق الذکر آمده است.
 
 
با این توضیح ماده مذکور رکن قانونی جرم حاضر محسوب میشود. اما برای تحقق جرم به دو رکن دیگر نیز نیاز است 
1- رکن مادی  
2- رکن معنوی
رکن مادی تجلی فکر و نیت مجرمانه شخص در عالم خارج است. بنابر قاعده «غیر قابل مجازات بودن صرف اندیشه مجرمانه» تا زمانیکه فرد قصد مجرمانه خود را در قالب یک رفتار، گفتار و یا حالتی که نشان دهنده قصد مجرمانه اش باشد، بروز ندهد قابل مجازات نخواهد بود. 
در جرم موضوع بحث ما آنچه توسط قانونگذار جرم انگاری شده «ایجاد مزاحمت تلفنی» است که با توجه به مفهوم عرفی مزاحمت برای تحقق جرم انجام افعالی که از مصادیق مزاحمت باشد لازم و ضروری است بنابراین این جرم با ترک فل یا افعال منفی یا سلبی قابل تحقق نیست.
اما چیزی که لازم به ذکر است این است که برای به وقوع پیوستن این جرم حتماً نیاز به رد و بدل شدن کلام نیست. 
به عبارتی صرف برقراری تماس حتی بدون کلام هم در صورت دارا بودن شرایط دیگر که توضیح داده خواهد شد نیز باعث تحقق این جرم است حتی میتوان گفت برقراری تماس قبل از اینکه طرف مقابل تلفن را جواب بدهد به تماس خاتمه دهد نیز جرم مذکور محقق شده است.
 
بیشتر بدانید: مزاحمت تلفنی
 
وسیله ارتکاب این جرم منحصر به تلفن اعم از ثابت یا همراه نیست و باقی دستگاه های مخابراتی و نیز به وسیله فاکس و تلکس و پیجر، رایانه متصل به اینترنت (ایمیل) را نیز شامل میشود.
در نهایت باید گفت فعل مثبت مادی (مانند شماره گیری یا ارسال فاکس یا پیام کوتاه) برای وقوع این جرم کافی است و نیاز به بیان کلمات و جملات و یا ایجاد صوت و صدایی نیست.
به همین دلیل  نیز پیشتر بیان شد که  انجام این جرم با ترک فعل قابل تحقق نیست.
در خصوص اثبات یا عدم اثبات بزه مذکور بهتر است قاضی با تلفیق معیار شخصی و نوعی برای قضاوت بهتر فعل ارتکابی با توجه به خصایص کلی فعل و عکس العمل نوع انسان ها و همچنین احوالات و ویژگی های کسی که موضوع فعل قرار گرفته، اقدام به تصمیم گیری در  این خصوص نماید.
 یکی دیگر از مواردی که برای تحقق این جرم لازم  و ضروری است این است که نتیجه ای که مدنظر مرتکب است (یعنی ایجاد مزاحمت ) محقق شده باشد.
 
بیشتر بدانید: مجازات مزاحمت تلفنی
 
در خصوص این جرم ایجاد مزاحمت ممکن است همراه با جرایم دیگری مثل توهین، فحاشی یا قذف باشد. در اینگونه موارد مطابق ماده 131 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 در جرایم موجب تعزیر هرگاه رفتار واحد دارای عناوین مجرمانه متعدد باشد مرتکب به مجازات اشد محکوم میشود.
در خصوص دادگاه صالح برای رسیدگی به این جرم نیز باید گفت که با توجه به اینکه جرم مذکور یک جرم مقید است که تحقق آن منوط به حصول نتیجه است بنابراین دادگاهی صالح به رسیدگی است که نتیجه «مزاحمت» در آن به وقوع پیوسته است که این امر در رأی شماره 721 دیوانعالی کشور نیز بدین شرح بیان شده است: در مواردی که اجرای مزاحمت از یک حوزه قضایی آغاز و نتیجه آن در حوزه قضایی دیگری حاصل شود، محل حدوث نتیجه مزبور، محل وقوع جرم محسوب و مناط صلاحیت دادگاه رسیدگی کننده نیز همین امر میباشد.  
 
با ما در ارتباط باشید. 
 
 
برچسب ها:
جدید ترین مقالات کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر