گروه وکلای رسمی | خدمات وکالت | وکالت دعاوی خانوادگی| طلاق توافقی
ثبت سفارش خدمات:0
کاربر جاری:کاربر میهمان
عضویت در سایت
ورود به حساب کاربری
ثبت شکایات
قوانین سایت
صفحه نخست نقشه سایت تماس با ما
 

طلاق توافقی

در بسیاری از موارد زوجین حاضر به ادامه زندگی مشترک در کنار یکدیگر نمی باشند لذا در این موارد طرفین می توانند با توافق از یکدیگر جدا شوند.

در این موارد توافق مبنا و شاید انگیزه طلاق می باشد.

در خصوص طلاق توافقی دو مقاله در همین سایت برای علاقه مندان وجود دارد با که دارای اطلاعات مفیدی است با عنوان:
1- نحوه طلاق توافقی
2- طلاق توافقی

چنانچه زوجین متقاضی طلاق توافقی باشند دادگاه موضوع طلاق توافقی را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع می دهد که این مرکز سعی در ایجاد صلح و سازش زوجین بنماید تعداد جلسات و مدت به نظر مشاور است ولی معمولاً از 3 الی 4 جلسه و مدت زمان 3 ماه فراتر نمی رود.در صورت حصول سازش، سازش نامه تنظیم می گردد و در غیر این صورت مرکز مشاوره با نظر کارشناس خود علل و دلایل عدم امکان سازش و نیز مواردی که مورد توافق زوجین است را مشخص نموده و به صورت مکتوب به دادگاه اعلام می نماید تا دادگاه در این خصوص تصمیم نهایی را اتخاذ نماید.

پس از طی مراحل فوق دادگاه گواهی عدم امکان سازش را صادر که مدت اعتبار آن برای تسلیم به دفتر رسمی طلاق 3 ماه می باشد.

حال چنانچه طرفین به هر دلیل در ظرف مدت تعیین شده به دفتر طلاق مراجعه ننمایند گواهی عدم امکان سازش صادر شده از درجه اعتبار ساقط و طرفین در صورت تمایل بایستی همه موارد فوق الذکر را از اول پیگیری نمایند.

طلاق توافقی به داوری ارجاع نمی شود.
 

طرفین می توانند برای طی مراحل مذکور به دفاتر وکالت یا وکلای دادگستری و یا وکیل و مؤسسات حقوقی مراجعه نمایند و هر کدام و یا طرفین به وکیل وکالت دهند تا امور وکالتی آنها را انجام دهد که در این صورت نیاز به حضور زوجین در دادگاه نمی باشد.

 

 گروه وکلای رسمی  آماده ارائه خدمات حقوقی در پرونده های خانواده شما توسط وکلای زن و مرد می باشد، شما می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

روابط عمومی گروه وکلای رسمی
 

طلاق توافقی
سایر دسته بندی های خدمات وکالت گروه وکلای رسمی:
وکالت دعاوی خانوادگی


بازديد : 969