وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | مشاوره حقوقی تلفنی

10 /07 /1399
مدیر سایت
مقالات حقوقی
188

مشاوره حقوقی تلفنی
با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان عزیز
در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای رسمی تنظیم و ارائه گردیده است به بررسی یکی از موضوعی تحت عنوان مشاور حقوقی غیر حضوری یا مشاوره حقوقی تلفنی خواهیم پرداخت. در صورتی که تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای رسمی باشید، به پاسخ پرسش های زیر دست خواهید یافت.

منظور از مشاوره حقوقی چیست؟
طرق ارائه مشاوره حقوقی کدام است؟
منظور از مشاور حقوقی حضوری چیست؟
منظور از مشاوره حقوقی تلفنی چیست؟
منظور از مشاوره حقوقی آنلاین چیست؟
چه شخصی دارای صلاحیت به منظور ارائه مشاوره حقوقی است؟
ضمانت اجرای ارائه مشاوره حقوقی توسط افراد فاقد صلاحیت چیست؟
به منظور برخورداری از مشاور حقوقی غیر حضوری به کدام وکیل مراجعه کنیم؟

بیشتر بدانید: ارائه مشاوره حقوقی آنلاین

منظور از مشاوره حقوقی چیست؟
به طور کلی زمانی که مبتلا به مسائل و مشکلات حقوقی می‌شویم، بهتر است، به جای در پیش گرفتن راه خود درمانی به متخصصان حقوقی مراجعه نماییم. این مهم نه تنها در حقوق بلکه در تمامی حوزه های علم باید مد نظر ما قرار گیرد. برای مثال؛ در موقع بیماری مراجعه به پزشک متخصص می تواند علت و منشأ بیماری را نمایان کرده به نحوی که مراحل درمان و بازیابی سلامتی به صورت تخصصی و علمی انجام گیرد.از طرف دیگر مراجعه به یک متخصص و حقوق دان نیز می تواند منشا اصلی مسئله و مشکل حقوقی پدید آمده را آشکار کرده و ما را از ابتدا در مسیر صحیح حقوقی قرار دهد. در همین ابتدا توصیه و تاکید می‌کنیم؛ در موارد بروز مسائل و مشکلات حقوقی به منظور اخذ نظریه مشورتی به متخصصین و حقوقدانان دارای صلاحیت  (در ادامه خواهیم گفت فرد واجد صلاحیت چه کسی خواهد بود) مراجعه نمایید. همچنینن اطمینان داشته باشید، اقدامات خودسرانه در امور حقوقی و قضایی شما را به موفقیت نمی رساند و دستاوردی به غیر از اتلاف وقت و هزینه برای شما نخواهد داشت.


طرق ارائه مشاوره حقوقی کدام است؟
مشاوره حقوقی می تواند حضوری و غیر حضوری باشد. منظور از مشاوره حقوقی حضوری، مراجعه به دفتر یک متخصص و حقوقدان و برخورداری از مشاوره حقوقی از طریق گفت و گو حضوری و شفاهی است. در این موارد شما با هماهنگی و نوبت قبلی به دفتر یک وکیل رسمی دادگستری مراجعه می نمایید ودر خصوص مسئله و مشکل حقوقی خود نظریه مشورتی وکیل را جویا می شوید. روش مزبور از دیرباز تا کنون به منظور مراجعه به متخصصین علوم مختلف مورد اقبال مراجعه کنندگان بوده و است. از طرف دیگر مشاوره حقوقی می تواند به صورت غیر حضوری باشد، مشاوره حقوقی غیر حضوری از طرق ذیل میسر می گردد:
الف . تماس تلفنی: دریافت مشاوره حقوقی از طریق تماس تلفنی یکی از راه های بهره مندی از مشاوره حقوقی به صورت غیر حضوری می باشد. در این روش اصولاً شخص مبتلا به مسائل حقوقی با شماره تلفن دفتر یک وکیل رسمی دادگستری تماس می گیرد و پس از توافق در خصوص چگونگی پرداخت حق مشاوره، مسائل حقوقی خود را با وکیل در میان می گذارد. روش مشاوره حقوقی تلفنی همانند روش پیشین (مشاوره حقوقی حضوری) یک روش سنتی و قدیمی محسوب می شود و از دیرباز در جوامع مختلف مرسوم بوده و هست.


مشاوره حقوقی آنلاین: یک روش دیگر از مشاوره حقوقی غیر حضوری مشاوره حقوقی آنلاین است. امروزه  گسترش و به کارگیری اینترنت از سوی انسان ها تغییرات مثبت و منفی فراوانی در ابعاد مختلف زندگی آنان داشته است. اینترنت باعث شده بسیاری از اموری که در گذشته صرفاً به صورت حضوری و فیزیکی قابل انجام بود بدون مراجعه و حضور فیزیکی در مکان خاصی انجام  گیرد. امروز شما می توانید از منزل خود خارج نشوید، اما بسیاری از کارهای روزمره خود نظیر: عملیات بانکی، خرید از فروشگاه های اینترنتی، امور آموزشی، امور مربوط به سازمانها و نهادهای دولتی و غیره را به راحتی انجام دهید. به نظر می‌رسد بهره‌مندی از مشاوره حقوقی آنلاین نیز یکی دیگر از دستاوردهای اینترنت در عصر حاضر باشد. امروزه به وسیله اینترنت و از طریق شبکه های پیام رسان می توان به صورت تصویری و صوتی با رد و بدل کردن سوال و جواب  از خدمات مشاوره حقوقی متخصصین حقوق بهره مند شد. در واقع شما می توانید، از هر نقطه ایران یا دیگر کشورهای جهان به صورت آنلاین از نظریات مشورتی وکلای رسمی دادگستری ایرانی برخوردار شوید.

چه اشخاصی دارای صلاحیت به منظور ارائه مشاوره حقوقی می باشند؟
به موجب قوانین و مقررات ایران وکلای رسمی دادگستری تنها افراد واجد صلاحیت به منظور ارائه مشاوره حقوقی به شهروندان خواهند بود. وکیل رسمی دادگستری به فردی می گویند: که از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه معتبر به منظور وکالت در محاکم دادگستری ایران باشد. یکی از خدماتی که از سوی وکلای رسمی دادگستری ارائه می شود، ارائه مشاوره به شهروندان مبتلا به مسائل و مشکلات حقوقی است.

ضمانت اجرای مداخله افراد فاقد صلاحیت در امور مربوط به مشاوره حقوقی چیست؟
در صورتی که افراد فاقد پروانه وکالت از سوی کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه در امور وکالتی نظیر ارائه مشاوره حقوقی مداخله نمایند، عمل آنها جرم محسوب شده و در خور مجازات خواهد بود. راجع به این موضوع می توانید به ماده ۵۵ قانون وکالت مصوب سال ۱۳۱۵ خورشیدی مراجعه نمایید.

بیشتر بدانید: مشاوره با وکیل

۴ . به منظور برخورداری از مشاوره حقوقی غیر حضوری به کدام وکیل مراجعه کنیم؟
شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در همین صفحه با گروه وکلای رسمی تماس بگیرید. گروه وکلای رسمی متشکل از وکلای مجرب و دارای دانش عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همواره آماده و مشتاق است، به عنوان وکیل یا مشاور حقوقی در کنار شما باشد. گروه وکلای رسمی در راستای قانون از هیچ تلاشی به منظور احقاق حقوق قانونی شما در مراجع قضایی و سایر مراجع قانونی کوتاهی نخواهد کرد.
امیدواریم؛ مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای رسمی تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با ما در ارتباط باشید.

روابط عمومی گروه وکلای رسمی تهران
 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره