وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | برای شکایت از پزشک به کجا باید مراجعه کرد؟

04 /05 /1395
مدیر سایت
سوالات حقوقی متداول
1163

برای شکایت از پزشک به کجا باید مراجعه کرد؟
1- دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی که مردم می توانند برای رسیدگی شکایات، مشکلات و پرونده‌های قضایی خود و در رابطه با قصور و تخلفات پزشکی در هر سطحی که باشد به آنجا مراجعه نمایند و از این طریق می توانند دیه، و خسارات وارد شده را مطالبه نموده و اگر پزشک مرتکب قصور شده باشد مجازات او را هم از دادگاه بخواهند.
2- شورای حل اختلاف «ویژه امور بهداشت» که رسیدگی و حل و فصل اختلافات اعضای جامعه پزشکی با یکدیگر و همچنین اختلافات جامعه پزشکی با سایر اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی در صورتیکه مبلغ خواسته یا محکوم به کمتر از ٢٠ ميليون تومان باشد و یا در صورتیکه هر دوطرف در خصوص ارجاع پرونده به شورا توافق داشته باشند ،در صلاحیت آن می باشد.
3- سازمان نظام پزشکی کشور که تخلفات اداری و انتظامی پزشکان را مورد رسیدگی قرار می دهد و نتیجه آن برخورد انتظامی با پزشک خواهد بود که طیف وسیعی از اقدامات از توبیخ کتبی تا لغو پروانه طبابت پزشک به صورت دائمی را شامل می شود.
در این خصوص نظریه پزشکی قانونی اهمیت به سزایی دارد و مبنای اکثر احکام صادره نیز همین نظریه کارشناسی است.
روابط عمومی گروه وکلای رسمی
 

برچسب ها:
پربازدید ترین سوالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره