وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | دفتر وکالت تهران

04 /03 /1397
مدیر سایت
عبارات مرتبط
1435

دفتر وکالت تهران




چنانچه با مشکلات حقوقی مواجه شوید به دنبال دفتر وکیل می گردید. دفتر وکیل می تواند متعلق به وکیل پایه یک دادگستری و یا وکیل پایه دو دادگستری باشد ولی کارآموز وکالت نمی تواند به صورت مستقل دفتر وکالت داشته باشد و می بایست در دفتر وکیل سرپرست خود فعالیت های وکالتی خود را انجام دهد. دفتر وکیل می تواند در هر مکانی باشد و الزامی در این خصوص وجود ندارد.
 
شاید با شنیدن دفتر وکیل سوالاتی برای شما در این خصوص به وجود آید که
دفتر وکیل متخصص کجاست؟ دفتر بهترین وکیل تهران کجاست؟
دفتر وکالت کجاست؟
آیا دفتر وکالت در پاسداران وجود دارد؟
چگونه دفتر وکیل پیدا کنیم؟
دفتر وکیل پایه یک در پاسداران کجاست؟
چگونه دفتر وکیل در پاسداران بیابیم؟
تفاوت موسسه حقوقی و دفتر وکیل چیست؟ مقاله پیشرو توسط موسسه حقوقی دادآوران نستوه تهیه شده است. این موسسه آماده ارائه خدمات حقوقی برای شما عزیزان با تشکیل تیم مجرب و متعهد با عنوان گروه وکلای نستوه می باشد.
 
دفتر وکیل در چه جاهایی می تواند وجود داشته باشد :
بنابر نص صریح قانون دفتر وکیل می تواند در ساختمان های مسکونی نیز دایر باشد و این موضوع محدود به یک سری از مشاغل می باشد که دفتر وکیل نیز جزء این قاعده می باشد.
 
بنابراین منعی وجود ندارد که در یک ساختمان مسکونی دفتر وکیل وجود داشته باشد و در این دفتر وکالت اقدام به پذیرش موکل نماید.
 
با عنایت به موارد فوق الذکر دفتر وکیل می تواند در هر مکانی وجود داشته باشد و در این خصوص ممنوعیتی وجود ندارد البته یک استثناء وجود دارد آن هم این است که دفتر وکیل نبایستی در جایی وجود داشته باشد که خلاف شان شغل وکالت و شان وکیل باشد.
 
با این اوصاف دفتر وکیل می تواند در ساختمان های مسکونی، اداری و حتی تجاری بدون محدودیت وجود داشته باشد و اقدام به فعالیت نماید.
 
مجوز دفتر وکیل
 
برای راه اندازی دفتر وکیل نیاز به مجوز است. این مجوز که با نام پروانه وکالت شناخته می شود جوازی است برای راه اندازی دفتر وکیل در منطقه ای که پروانه در آن محل صادر شده است یعنی چنانچه پروانه وکالت متعلق به تهران باشد دفتر وکیل نیز می تواند در هر نقطه از شهر تهران راه اندازی شود.
دفتر وکیل کجاست؟
 
دفتر وکیل به مکانی اطلاق می گردد که موکل، وکیل را در آنجا  ملاقات می نماید. فلذا قرارا ملاقات وکیل می بایست در مکانی مشخص باشد.
 
آدرس دفتر وکیل معمولاً در سایت کانون وکلا مشخص می گردد البته الزامی در این خصوص وجود ندارد چه بسا یک وکیل در مکان های مختلفی قرار ملاقات با موکل خود را تنظیم نماید و در این موضوع هیچ گونه ایرادی وجود ندارد.
 
دفتر وکیل بایستی به نحوی باشد که موکل بتواند وکیل را به راحتی ملاقات نماید.
به دفتر وکیل مراجعه کنیم یا موسسه حقوقی ؟
 
در مواردی تعدادی از وکلا اقدام به تاسیس موسسه حقوقی می نمایند و محل استقرار موسسه همان دفتر وکیل به حساب می آید و تفاوتی بین دفتر وکیل و موسسه حقوقی در این خصوص وجود ندارد البته این موضوع منوط به این است که دفتر وکیل که به موسسه حقوقی مبدل شده است توسط وکیل دادگستری تاسیس شده باشد و به فعالیت خود ادامه دهد. با این تفاسیر موسسه حقوقی نیز می تواند در مواردی همان دفتر وکیل محسوب شود اما موکداً عرض می گردد موسسه حقوقی و دفتر وکیل تفاوتی ندارد به شرط آنکه مدیر موسسه حقوقی وکیل دادگستری بوده باشد و مجوز راه اندازی دفتر وکالت را داشته باشد.
آیا دفتر وکیل باید تابلو داشته باشد؟
 
الزامی برای تابلو در خصوص دفتر وکیل وجود ندارد. یعنی اینکه وکیل الزامی برای استفاده از تابلو در ورودی ساختمان و یا جلوی درب دفتر ندارد و می تواند در صورت صلاحدید خود اقدام به نصب تابلو نماید. مطابق رای دیوان عدالت اداری تابلوی دفتر وکیل تبلیغاتی به حساب نمی آید.
شرایط دفتر وکیل چیست؟
 
دفتر وکیل می بایست دارای شرایط منحصر به فردی باشد بدین شرح که :
 
1- دفتر وکیل می بایست در محیطی آرام وجود داشته باشد تا موکل بتواند بدون استرس نسبت به طرح موضوع خود اقدام نماید.
 
2- دسترسی خوبی داشته باشد، دفتر وکیل می بایست در نقطه ای باشد که دسترسی نسبتاً خوبی داشته باشد.
 
3- منشی دفتر وکیل باید فردی باشد که بتواند با مراجعه کنندگان برخورد مناسبی داشته باشد.
 
4-  طراحی دفتر وکیل باید به نحوی باشد که مراجعه کنندگان به آن احساس خستگی و ناراحتی نداشته باشند این طراحی می تواند شامل طراحی داخلی دفتر وکیل باشد و یا وسایلی که در آنجا وجود دارد.
 
5- وکیل می بایست در صورت امکان اقدام به نصب گواهینامه وکالت در دفتر نماید. این گواهی در دفتر وکیل نشان دهنده صدق عرایض وکیل در خصوص جواز فعالیت او می باشد.
 
موسسه حقوقی دادآوران نستوه با تشکیل تیمی مجرب و متعهد به عنوان گروه وکلای نستوه آماده ارائه خدمات حقوقی به هم میهنان عزیز می باشد. این موسسه با توجه به اینکه کلیه اعضاء آن عضو کانون وکلای دادگستری می باشند و قابل استعلام بوده دارای اعتباری خاص است. مدیریت موسسه حقوقی دادآوران نستوه با دکتر سیدعلی میررجبی درزی وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد. هم اکنون می توانید با مشاوران این موسسه در ارتباط باشید

 

روابط عمومی گروه وکلای نستوه

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره