وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | شکایت از قاضی

31 /02 /1398
مدیر سایت
مقالات کیفری
981

شکایت از قاضی
    شرایط شکایت از قاضی


 چگونه می توان از قاضی شکایت کرد؟

شکایت از قاضی یکی از بیشترین پرسش‌هایی است که برای افراد مراجعه کننده به دادگستری به وجود می آید. جالب است بدانید که در صورت وجود تخلف شما می توانید از قاضی شکایت کنید و حتی این موضوع می تواند دارای جنبه کیفری بوده و شما در دادسرای کارکنان دولت از قاضی شکایت کنید. امروز با موضوع شکایت از قاضی همراه شما عزیزان خواهیم بود و در صورت نیاز می توانید هم اکنون با وکیل متخصص شکایت از قاضی در موسسه حقوقی دادآوران نستوه در ارتباط باشید . 

 با ذکر این سئوالات به استقبال مطلب اصلی خواهیم رفت : آیا می توان در مواردی که قاضی دادگستری در تشخیص موضوع و یا صدور رأی دچار اشتباه گردد از قاضی شکایت کرد؟ برای شکایت از قاضی به کجا مراجعه کنیم؟ بهترین راه شکایت از قاضی چیست؟ وکیل متخصص شکایت از قاضی کیست؟ چگونه با قاضی متخلف برخورد نماییم؟ تخلف قاضی را چگونه شکایت نماییم؟ تاثیر شکایت در رای قاضی چیست؟ برای شکایت از قاضی به کجا مراجعه نماییم؟ برای اطلاع از سوالاتی که برای شما پیش می آید می توانید از مشاوره وکلای موسسه حقوقی دادآوران نستوه در خصوص شکایت از قاضی دادگستری بهره مند گردید.

هم اکنون با ما در ارتباط باشید : 22881951  - 22873972 - 021

 

شکایت از قاضی چگونه است؟

برای شکایت از قاضی بایستی بین تخلف قاضی و همچنین ارتکاب جرم توسط قاضی تفاوت قائل شویم .

 

برای شکایت از قاضی به کجا مراجعه کنیم؟

این احتمال وجود دارد که قاضی دادگستری در پرونده که رسیدگی آن را بر عهده دارد مرتکب اموری شود که از نظر قانون تخلف محسوب می شود فلذا می توان برای شکایت از قاضی به دادسرای انتظامی قضات مراجعه نمود.

توصیه و تاکید داریم برای شکایت از قاضی حتماً باوکیل دادگستری متخصص در شکایت از قاضی مشاوره نمایید البته در خصوص شکایت از تخلف قاضی هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد و مشاوره با وکیل متخصص می تواند موجب اطلاع قانونی از تخلفات قاضی و نتیجه داشتن شکایت از قاضی باشد.

 

مدارک شکایت از قاضی چیست؟

برای شکایت از قاضی نیازمند مدارک خاصی نمی باشید ولیکن توصیه می گردد حتماً از اوراق مورد ادعا کپی تهیه گردد که بتوانید ضمن شکایت آنها را به پیوست شکایت به دادسرای انتظامی قضات تحویل نمایید. برای شکایت از قاضی می بایست متن شکایت تنظیم شده را امضا نمایید. شکایت از قاضی نیازمند فرم خاصی نمی باشد و شما می توانید شکایت خود را مستند به مواد قانونی به دادسرای انتظامی قضات تحویل نمایید.

شکایت از قاضی نیازمند پرداخت هزینه تمبر قانونی به میزان 30 هزار تومان می باشد (این مبلغ ممکن است در هر سال تغییر نماید) در صورتی که برای شکایت از قاضی تمبر کمتری ابطال نموده باشید پرونده شما بایگانی می شود و به شکایت شما رسیدگی نمی شود. البته این موضوع نسبت به اشخاصی صادق می باشد که شکایت خود را از طریق پست ارسال می نمایند.

 برای شکایت از قاضی به کجا مراجعه نماییم؟

برای شکایت از قاضی می توانید به دادسرای انتظامی قضات مراجعه نمایید و یا به ریاست دادگستری مراجعه و شکایت خود را به ایشان تحویل نمایید. البته می توانید شکایت خود را از طریق پست به دادسرای انتظامی قضات نیز ارسال نمایید.

برای شکایت از قاضی می بایست شماره پرونده، شعبه، مرجع و... را در اختیار دادسرای انتظامی قضات قرار دهید. مدارکی که پیوست پرونده شما می شود عبارت است از رای مورد ادعا، ابلاغ، احضار یا... کپی از اوراق مورد ادعای پرونده، کپی کارت ملی، کارت بانکی جهت واریز هزینه دادرسی، اعلام نام قاضی و یا قضاتی که قصد شکایت علیه آنان را دارید، استشهادیه در صورتی که مستند دعوی شما شهادت شهود است و....

شکایت از قاضی در دادسرای کارکنان دولت چگونه است؟

برای شکایت از قاضی در دادسرای کارکنان دولت بایستی به این نکته توجه نمایید که تفاوت شکایت در دادسرای انتظامی قضات با شکایت از قاضی در دادسرای کارکنان دولت از این جهت است که دادسرای انتظامی قضات به تخلفات قضات رسیدگی می نماید حال آنکه دادسرای کارکنان دولت به جرایم قضات رسیدگی می نماید به طور مثال:

عدم ثبت و ضبط فوری لوایح در پرونده، عدم اعلام ختم رسیدگی، عدم صدور رای در مهلت مقرر، عدم نظارت بر عملکرد شعب و... از جمله تخلفات قضات می باشد که با شکایت شاکی از قاضی متخلف در دادسرای انتظامی قضات رسیدگی می شود حال آنکه چنانچه قاضی اقدام به توهین به یکی از طرفین پرونده یا وکلای آنان نماید ضمن آنکه این موضوع دارای جنبه انتظامی می باشد و شاکی می تواند به عنوان رفتار خلاف شان قضایی از قاضی در دادسرای انتظامی قضات شکایت نماید می تواند به جرم توهین نیز در دادسرای کارکنان دولت نیز شکایت نماید.

البته طبق قانون چنانچه رفتار قاضی دارای جنبه کیفری باشد دادسرای انتظامی قضات می بایست موضوع را راساً به دادسرای کارکنان دولت برای رسیدگی اطلاع دهد. 

وکیل شکایت از قاضی در تهران کیست؟

موسسه حقوقی دادآوران نستوه بهترین وکیل شکایت از قاضی را در تهران به شما عزیزان معرفی می نماید. توجه نمایید شکایت از قاضی نیازمند تجربه، دانش کافی و همچنین تخصص می باشد چرا که نحوه مطالعه پرونده در شکایت از قاضی حتی متفاوت می باشد و وکیل ضمن اطلاع از رویه موجود دادسرای انتظامی قضات می بایست از قوانین و مقررات موجود نیز اطلاع کافی داشته باشد.

موسسه حقوقی دادآوران نستوه با گام برداشتن در مسیر عدالت با عنایت به رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی در خصوص رسیدگی به تخلفات قضات آماده ارائه خدمات حقوقی به هموطنان عزیز در خصوص شکایت از قاضی می باشد، ما بهترین وکیل شکایت از قاضی را برای اجرای بهتر عدالت در دادگستری به شما معرفی می نماییم.

با ما در ارتباط باشید «22881951  - 22873972 - 021»

 

 

روابط عمومی گروه وکلای رسمی

برچسب ها:
جدید ترین مقالات کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره