وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | قانون مالیات های مستقیم

14 /03 /1398
مدیر سایت
عبارات مرتبط
1174

قانون مالیات های مستقیم
موسسه حقوقی دادآوران نستوه:
22881951  - 22873972 -  021

جالب است بدانید که مطابق ماده ۱۳۷ قانون مالیات های مستقیم هزینه های درمانی پرداختی هر مؤدی بابت معالجه خود یا همسر و اولاد و پدر و مادر و برادر و خواهر تحت تکفل در یک سال مالیاتی به شرط این که اگر دریافت کننده مؤسسه درمانی یا پزشک مقیم ایران باشد دریافت وجه را گواهی نماید و چنانچه به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به علت فقدان امکانات لازم معالجه در خارج از ایران صورت گرفته است پرداخت هزینه مزبور به گواهی مقامات رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل معالجه یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد، همچنین حق بیمه پرداختی هر شخص حقیقی به مؤسسات بیمه ایرانی بابت انواع بیمه های عمر و زندگی و بیمه های درمانی از درآمد مشمول مالیات مؤدی کسر میگردد. در مورد معلولان و بیماران خاص و صعب العلاج علاوه بر هزینه های مذکور هزینه مراقبت و توانبخشی آنان نیز قابل کسر از درآمد مشمول مالیات معلول یا بیمار یا شخصی که تکفل او را عهده دار است می باشد.

تعجب نکنید که با مطالعه صرفاً یک ماده از قانون مالیات های مستقیم که یکی از قوانین مدون و جاری کشور می باشد متوجه می گردید عدم اطلاع از قوانین می تواند چگونه موجبات ورود ضرر به شما را تداعی نماید. و این تنها یکی از حقوق قانونی و شهروندی شما به حساب می آید که از آن تا کنون بی اطلاع بوده اید.
مسلماً واقعیت جامعه کنونی به گونه ای می باشد که با توجه به کثرت قوانین و مقررات و همچنین شکل گیری امور به صورت تخصصی در تمامی امور مشهود می باشد از جمله این امور می توان به احوال شخصیه، روابط اقتصادی، بازرگانی و تجاری، مراودات بین اشخاص و بازرگان و مراودات اشخاص حقوقی اشاره نمود.
تخصص در امور به حدی رسیده است که به جرات می توان اذعان داشت، روابط تجاری از سادگی پیشیین خود خارج شده و در پیچیده ترین وضعیت ممکن به سر میبرند.
از آنجایی که عقود شکل گرفته بین بازرگانان، تجار و شرکت ها، مسلماً دیگر با کلام و به صورت شفاهی منعقد نمیگردد و با پیشرفت علم در قالب ایمیل، پیام، ارسال صرفاً طی یک تماس و... منعقد می گردد قابلیت استناد و اثبات در صورت عدم پیش بینی در قراردادهای اولیه بسیار دشوار می سازد و با مشکل مواجه می نماید.
در حال حاضر مناسبات حقوقی اشخاص صرفاً به وسیله قرارداد و در چهارچوب اراده و قوانین موضوعه شکل می گیرد.
قراردادهایی که طرفین سعی در آن دارند، در حد ممکن کفه ترازو را به سمت خویش سنگین تر نمایند یا بدون علم کافی نسبت به انعقاد آن تراضی می نماید حال آنکه تک تک کلمات موجود در آن دارای آثار حقوقی می باشد. از این رو تعیین موضوع قرارداد به صورت دقیق، مشخص نمودن تعهدات، کلیه شرایط فسخ قرارداد، شروط سلبی یا ایجابی ضمن عقود، خیارات (اختیار فسخ قرارداد برای طرفین یا شخص ثالث)، حل اختلاف که مهمترین آن داوری می باشد و دیگر موارد و مفاد مندرج در متن قرارداد دارای اهمیت به سزایی می باشند که مسلماْ قصور در تعیین این موارد و یا عدم تعیین آنها می تواند موجبات ورود ضررهای بس چشم گیر و جبران ناپذیر را به اشخاص حقیقی و حقوقی تحمیل نماید. واقعیت حال حاضر چنین است که سرعت فعل و انفعالات اطراف ما به گونه ای شرایط را رقم می زند که کوچکترین اشتباه و خطاها می تواند بزرگترین ضررها را به بار آورد.
با همه این اوصاف و از طرفی با عنایت به قوانین، مقررات و رویه در اموری همچون مالیاتی، وصول مطالبات، پاسخگویی به دعاوی احتمالی مطروحه، طرح دعوی، تنظیم قراردادهای خاص (قراردادهای انگلیسی) و دیگر قراردادها، مراودات حقوقی در امور بین المللی، تصمیم برای پیوستن به قراردادهای جمعی و غیره، لزوم وجود تیم حقوقی خبره، متخصص، متعهد و کارکشته را در کنار هر شرکت یا بازرگان دارای موفقیت را بیش از پیش به ذهن تداعی می کند.

موسسه حقوقی داداوران نستوه با تشکیل گروه وکلای نستوه از بین وکلای پایه یک دادگستری مفتخر است که با دارا بودن قویترین تیم از متخصص ترین وکلا  در حیطه  قراردادها، امور ثبتی، مالیاتی، مطالبات، امور حقوقی  داخلی و خارجی، امور کیفری، آماده می باشد دانش تخصصی خود را جهت ارایه مشاوره حقوقی، تنظیم قراردادهای کاملاً تخصصی داخلی و خارجی ، و وکالت در تمامی دعاوی می باشد.
بخشی از سوابق ارائه خدمات مشاوره و وکالت به اشخاص حقوقی، از سوی گروه وکلای نستوه:
- هلدینگ خوارزمی (وابسته به بانک صادرات)
- فیاک کیش (مشاور مادر پروژه تالارهای بینالمللی کیش)
- بانک گردشگری
- دبیرخانه شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد (معاونت ریاست جمهوری)
- شرکت توسعه گردشگری ایران
- هلدینگ کاسپین مد
- مجمع باغات ایرا سرا
 -شرکت تأمین سرمایه امین
- شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی
- شرکت خانه سازان میهن
 -شرکت مازیار صنعت
- بنیاد نیکوکاری دستهای مهربانی
- برج خلیج فارس
- بیمارستان آریا
 -شرکت توسعه ارتباطات کلیک آسان
 -شرکت پارسی تک
 -کارشناس حقوقی و قراردادهای خارجی شرکت نفت و گاز پارس (POGC)
- مشاور امور حقوقی و قراردادهای خارجی مدیرعامل شرکت دارویی زهراوی
 -مشاور حقوقی قراردادهای خارجی شرکت قطار شهری مشهد و حومه
- مشاوره در امور قراردادهای مدیرعامل شرکت پتروسینا
 -مشاوره حقوقی قراردادهای خارجی شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل کشور
- مشاور و تنظیم قراردادهای مختلف EPC، لایسنس و غیره در صنایع نفت، دارو، حمل و نقل، نساجی و...
 -نگارش، تنظیم و مذاکره قرارداد خرید 6۰ عدد LRV خط یک قطار شهری مشهد با شرکت CNR چین
- مشاوره، تنظیم و مذاکره قراردادهای BOT بزرگراه ها و راه آهن
- شرکت تبلیغاتی راتا
 -شرکت مبین نگاه
- شرکت حملونقل وحید
- روزنامه سیاست روز
- شرکت پورتن ایلیا
- برق منطقهای تهران و بسیاری دیگر از خدمات حقوقی...


برای آسودگی خاطر با ما در ارتباط باشید.
22881951  - 22873972 -  021
روابط عمومی گروه وکلای نستوه

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره