موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | وکیل فرزندخواندگی در شهریار

03 /04 /1398
مدیر سایت
مقالات خانواده
499

وکیل فرزندخواندگی در شهریار

بهترین وکیل دعاوی فرزندخواندگی در شهریار

 
 
از آنجا که کودک شادی بخش زندگی است امروز با موضوع وکیل فرزندخواندگی در شهریار با شما عزیزان همراه خواهیم بود. تجربه ثابت کرده است که در محیط و فضای خانوادگی فرزندان بهتر و سالم تر رشد میکند و تکامل و تعالی می یابد. به گفته وکیل فرزند خواندگی در شهریار فرزندانی که در محیط خالی از عشق و دلبستگی خانوادگی تربیت یابند و بزرگ شوند در معرض بحران های عاطفی و روحی بسیاری قرار خواهند گرفت. با اوصاف از پیش گفته سوالاتی که در ذهن به وجود می آید عبارتند از بهترین وکیل شهریار کیست؟ بهترین وکیل اندیشه کیست؟ وکیل فرزند خواندگی کیست؟ بهترین وکیل دعاوی خانواده در شهریار کیست؟ وکیل طلاق در شهریار کیست؟ شرایط فرزندخواندگی چگونه است؟ برای اطلاع از سوالات خود هم اکنون می توانید با شماره ثابت 65514382 – 021 و یا شماره های موبایل 09123665207 و یا 09123643147 گروه وکلای شهریار (گروه وکلای نستوه) در ارتباط باشید.
 
 بنا بر اظهارات وکیل فرزندخواندگی در شهریار در سال 1353 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بدون سرپرست در هفده ماده به تصویب رسید. اما این قانون به دلیل شرایط حاکم بر جامعه نمی توانست پاسخگوی تمام نیاز های کودکان بی سرپرست باشد، بنابراین ضروری بود تا قانون دیگری در راستای حمایت تعداد بیشتری از کودکان بی سرپرست و خانواه های بدون فرزند واجد شرایط تصویب شود. لذا قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست در تاریخ 10/7/1392 به تایید شورای نگهبان رسید و قانون سال 1353 طبق ماده 37 قانون مصوب 1392 لغو گردید.
فرزند خواندگی در لغت عبارت است از اینکه فرزند دیگری را که فرزند واقعی او نیست به فرزندی خود بپذیرد. فرزند خواندگی در اصطلاح یک عمل حقوقی است که موجب پیدایش رابطه فرزندی صوری میان دو شخص می شود که یکی را فرزند خوانده و دیگری را فرزند خواه می نامند و رابطه مزبور را فرزن دخواندگی می نامند. 
 
بهترین وکیل شهریار کیست؟
 برای پاسخ به این سوال که بهترین وکیل در شهریار و یا بهترین وکیل در اندیشه چه کسی است در وهله نخست باید توجه داشته باشید که بهترین وکیل شهریار شخصی است که دارای پروانه وکالت معتبر از کانون وکلای دادگستری باشد و سپس ضمن تسلط بر قوانین و مقررات جاری از نحوه رویه دادگاه شهریار نیز اطلاعات جامع و کاملی داشته باشد همچنین بهترین وکیل شهریار را می توانید در گروه وکلای شهریار که از تعدادی وکیل برای فعالیت حرفه ای تشکیل شده است بیابید.
 
چه افرادی می توانند کودکی را فرزند خواندگی بپذیرند؟
به گفته "وکیل فرزندخواندگی" در شهریار افرادی که میتوانند طبق قانون جدید سرپرستی کودکان و نوجوانان را برعهده بگیرند مطابق ماده 5 قانون به قرار ذیل است:
 
الف ـ زن و شوهری که پنج سال از تاریخ ازدواج آنان گذشته باشد و از این ازدواج صاحب فرزند نشده باشند، مشروط به این که حداقل یکی از آنان بیش از سی سال سن داشته باشد. "واجد شرایط فرزند خواندگی" هستند .
 
ب ـ زن و شوهر دارای فرزند مشروط بر این که حداقل یکی از آنان بیش از سی سال سن داشته باشد، واجد شرایط "فرزند خواندگی" هستند .
 
ج ـ دختران و زنان بدون شوهر، درصورتی که حداقل سی سال سن داشته باشند، منحصراً حق سرپرستی اناث را خواهند داشت.
 
حال آنکه به موجب تبصره 1 ماده 5 قانون حمایت از خانواده مصوب سال 1392 چنانچه به تشخیص سازمان پزشکی قانونی امکان بچه دار شدن زوجین وجود نداشته باشد، درخواست کنندگان از شرط مدت پنج سال مقرر در بند (الف) این ماده مستثنی خواهند بود. و "واجد شرایط فرزند خواندگی" هستند .
بتا بر اظهار "وکیل فرزندخواندگی در شهریار" مطابق قانون اگر درخواست کنندگان سرپرستی، از بستگان کودک یا نوجوان باشند، دادگاه با اخذ نظر سازمان و با رعایت مصلحت کودک و نوجوان می تواند آنان را از برخی شرایط مقرر در این ماده مستثنی نماید.
 
اولویت در پذیرش سرپرستی به ترتیب در وهله نخست با زن و شوهر بدون فرزند است، سپس زنان و دختران بدون شوهر فاقد فرزند در اولویت قرار دارند و در نهایت امر زن و شوهر دارای فرزند می توانند تقاضای فرزندخواندگی داشته باشند.
 
با این وصف درخواست کنندگان کمتر از پنجاه سال سن، نسبت به درخواست کنندگانی که پنجاه سال و بیشتر دارند، در شرایط مساوی اولویت دارند.
 
برای اطلاع از شرایط مقرر قانونی در خصوص دادگاه ملارد می توانید با "بهترین وکیل دادگاه ملارددادگاه شهریار با بهترین "وکیل دادگاه شهریار" با شماره ثابت " 65514382 – 02109123665207 و یا 09123643147 در ارتباط باشید.
 
لازم به ذکر و تاکید است که استفاده از وکیل دادگستری می تواند نقش بسزایی در احقاق حقوق قانونی شما عزیزان ایفا نماید فلذا قبل از هر اقدام بهتر است با وکیل متخصص در دعاوی خانواده در شهریار در ارتباط باشید.
 
برچسب ها:
جدید ترین مقالات خانواده
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر