گروه وکلای رسمی | 09128940952 | وکیل مطالبه ارز خارجی متل قو/ سلمانشهر

20 /06 /1399
مدیر سایت
مقالات حقوقی
19

وکیل مطالبه ارز خارجی متل قو/ سلمانشهر
با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان عزیز
با توجه به وضعیت اقتصادی پیش آمده در سال های اخیر بیشتر اشخاص قرارداد های خود را با دلار منعقد و یا ثمن موضوع قرارداد را ارز قرار می دهند فلذا در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای رسمی تنظیم و ارائه میگردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات کاربردی تحت عنوان وکیل مطالبه ارز خارجی در متل قو خواهیم پرداخت. در صورتی که تا انتهای این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای رسمی باشید به پاسخ پرسش های زیر دست خواهید یافت.
 
منظور از دعوی مطالبه ارز خارجی در متل قو چیست؟
دادگاه صالح به منظور رسیدگی به دعوی مطالبه ارز خارجی در متل قو کدام است؟
نمونه دادخواست دعوی مطالبه ارز خارجی در متل قو چگونه است؟
دادخواست دعوی مطالبه ارز خارجی در متل قو را چگونه بنویسیم؟
به منظور تنظیم دادخواست دعوی مطالبه ارز خارجی در متل قو به کدام وکیل مراجعه کنیم؟
خدمات حقوقی گروه وکلای رسمی در پرونده‌های مربوط به مطالبه ارز خارجی در متل قو کدام است؟
 
 
۱ . در ابتدای مطلب توضیحاتی کوتاه و مختصر در مورد دعوی مطالبه ارز خارجی در متل قو خواهیم داد و سپس خواهیم گفت دادخواست مربوط به مطالبه ارز خارجی در متل قو چگونه تنظیم می شود. 
همواره این امکان وجود دارد در یک رابطه حقوقی نظیر خرید و فروش، رابطه امانی معاملات بین شرکت های تجاری یا قراردادهای دیگر مبالغی ارز خارجی از یک شخص طلبکار شوید. در این صورت می توان مطابق مقررات قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی  ارز خارجی را از شخص مدیون مطالبه نمود. برای مثال، شخص الف در ازای ارائه خدمات توریستی مبالغی دلار امریکا از شخص ب طلبکار می گردد، در صورتی که شخص ب از پرداخت دین خودداری ورزد شخص الف می تواند با مراجعه به دادگستری و طرح دعوی به خواسته مطالبه ارز خارجی حقوق تضییع شده خود را استیفا کند. همچنین دعوی مطالبه ارز خارجی یک دعوی مالی محسوب می شود و خواسته (ارز خارجی) با توجه به نرخ رسمی بانک مرکزی در روز تقدیم دادخواست مقوم خواهد شد. توضیح اینکه، دعاوی مالی از سوی خواهان مقوم می گردد، چراکه تقویم خواسته از سوی خواهان در تعیین صلاحیت مرجع رسیدگی کننده، پرداخت هزینه دادرسی و مراحل بعدی رسیدگی موثر خواهد بود. بنابراین باید دید، نرخ ارز خارجی در روز تقدیم دادخواست و با توجه به اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران چه میزان است سپس خواسته بر مبنای اعلام بانک مرکزی مقوم می شود.
۲ . سوال بعدی که باید به آن پاسخ دهیم اینکه، مرجع صالح به منظور مطالبه ارز خارجی در متل قو کدام است؟
اصولاً رسیدگی به دعوی مطالبه ارز خارجی بر حسب مورد در صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی و شورای حل اختلاف محل اقامت خوانده قرار دارد. در صورتی که قیمت ارز خارجی تا ۲۰ میلیون تومان باشد رسیدگی به این دعوی در صلاحیت شورای حل اختلاف است. اما در صورتی که ارز خارجی بیش از مبلغ مزبور باشد، رسیدگی به این دعوی در صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی خواهد بود. خوب است بدانید، در موارد این امکان وجود دارد رسیدگی به دعوای مطالبه ارز خارجی در صلاحیت دادگاه محل انعقاد قرارداد یا محل اجرای تعهد نیز باشد. و نهایتا اینکه، چنانچه مدیون یا خوانده دعوی شما ساکن متل قو باشد رسیدگی به دعوی مطالبه ارز خارجی در صلاحیت دادگستری شهرستان عباس آباد خواهد بود. 
 
 
۳ . سوال بعدی که باید به آن پاسخ دهیم اینکه؛ نمونه دادخواست مطالبه ارز خارجی در متل قو چگونه است؟ 
فرض کنید، شخص الف در طی  یک معامله مبلغ هزار دلار امریکا از شخص ب طلبکار گردد؛ در صورتی که شخص ب از پرداخت مبلغ مزبور امتناع نماید، الف می تواند با تنظیم دادخواست به خواسته مطالبه ارز خارجی و طرح دعوی حقوق تضییع شده خود را استیفا کند. در ادامه همراه تیم تحریریه گروه وکلای رسمی باشید تا بدانید دادخواست مطالبه ارز خارجی در متل قو چگونه تنظیم می شود.
خواهان: در این قسمت دادخواست مشخصات طلبکار نوشته می شود.
خوانده: در این قسمت دادخواست مشخصات بدهکار نوشته‌ می شود.
وکیل یا نماینده قانونی: در این قسمت دادخواست مشخصات وکیل یا نماینده قانونی در صورتی که خواهان وکیل یا نماینده قانونی داشته باشد نوشته می شود.
خواسته: ۱ . مطالبه ارز خارجی ۲۰۰۰ دلار امریکا مقوم به ... ۲ . مطالبه کلیه خسارات دادرسی
دلایل و منضمات دادخواست: ۱ . کپی رسید عادی شماره ... مورخ ... ۲ . شهادت شهود
شرح دادخواست: 
ریاست محترم دادگاه
با سلام و تحیات
احتراما اینجانب ... به موجب رسید عادی تحت شماره ... مورخ ... مبلغ ۲۰۰۰ دلار امریکا به خواننده محترم قرض داده بودم. متاسفانه خوانده از پرداخت دین خود سرباز زده و مراجعات مکرر بنده به ایشان نیز بی نتیجه مانده است. در حال حاضر با توجه به دلایل و مستندات ارائه شده محکومیت خوانده به پرداخت مبلغ خواسته ۲۰۰۰ دلار امریکا به انضمام کلیه خسارات دادرسی مورد استدعاست.
 
 
۴ . سوال مناسب دیگری که باید مطرح نماییم اینکه، به منظور تنظیم دادخواست مطالبه ارز خارجی در متل قو/ سلمانشهر به کدام وکیل مراجعه کنیم؟
در بالا یک نمونه ساده و کوتاه از دادخواست مطالبه ارز خارجی در متل قو/سلمانشهر را نوشتیم. دادخواست های مربوط به دعوی مطالبه ارز خارجی در متل قو/سلمانشهر همواره کوتاه و ساده نخواهد بود، دادخواست این دعوی می تواند بسیار مفصل و دارای پیچیدگی ها و ظرافت های حقوقی بسیاری باشد. به همین جهت؛ پیشنهاد می کنیم تحت هیچ عنوان به صورت خودسر اقدام به تنظیم دادخواست حقوقی ننمایید. در صورتی که دادخواست حقوقی شما مطابق با مقررات قانونی تنظیم شده باشد، امکان موفقیت شما بسیار بالا است و چنانچه دادخواست حقوقی بدون رعایت مقررات قانونی تنظیم شود مطمئن باشید دعوی شما به نتیجه نخواهد رسید. وکلای رسمی دادگستری در امور مربوط به تنظیم دادخواست های حقوقی دارای تجربه و دانش می باشند لذا سعی نمایید پیش از تنظیم دادخواست حقوقی به دفاتر وکلای رسمی دادگستری مراجعه کنید.
گروه وکلای رسمی متشکل از وکلای مجرب و دارای دانش می تواند به عنوان وکیل یا مشاور در کلیه امور حقوقی در کنار شما باشد. گروه وکلای رسمی در راستای احقاق حقوق قانونی شما از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای رسمی به شرح ذیل است:
 تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی توسط وکیل رسمی دادگستری، تنظیم دادخواست در کلیه امور مربوط به دیوان عدالت اداری توسط وکیل رسمی دادگستری، تنظیم شکواییه در کلیه امور کیفری توسط وکیل رسمی دادگستری، تنظیم لایحه دفاعیه در کلیه امور حقوقی و کیفری توسط وکیل رسمی دادگستری، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما در کلیه مراجع قضایی
امیدوارم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلا رسمی تنظیم و ارائه گردیده است مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای رسمی تماس بگیرید.
 
برای ارتباط با وکیل در متل قو کلیک نمایید.
 
 
 
روابط عمومی گروه وکلای رسمی در متل قو
 
برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره