گروه وکلای رسمی | 09128940952 | وکیل دستور تخلیه متل قو

19 /06 /1399
مدیر سایت
مقالات حقوقی
14

وکیل دستور تخلیه متل قو
با سلام و درود بر شما دوستان و همراهان عزیز در این مطلب که توسط وکیل دادگستری در متل قو برای شما عزیزان آماده شده است با یکی از دعاوی حقوقی تحت عنوان تخلیه همراه شما می شویم.
لازم به توضیح است در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای رسمی تنظیم و ارائه می گردد، به شرح و بیان یکی از موضوعات حقوق کاربردی تحت عنوان نمونه وکیل دستور تخلیه متل قو خواهیم پرداخت. در صورتی که تا انتهای این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای رسمی باشید ضمن دستیابی به پاسخ پرسش های زیر با نحوه عملی تنظیم دادخواست دستور تخلیه در متل قو نیز آشنا خواهید شد.
 
منظور از دستور تخلیه در متل قو چیست؟
کدام قراردادهای اجاره مشمول دستور تخلیه در متل قو می شود؟
رسیدگی به دستور تخلیه در متل قو در صلاحیت کدام مرجع است؟
نمونه دادخواست دستور تخلیه متل قو چگونه است؟
دادخواست دستور تخلیه در متل قو را چگونه بنویسیم؟
به منظور تنظیم دادخواست دستور تخلیه در متل قو به کدام وکیل مراجعه کنیم؟
 
 
۱ . در ابتدای این مطلب خواهیم دید منظور از دستور تخلیه در متل قو چیست و سپس با نحوه عملی تنظیم دادخواست دستور تخلیه در متل قو آشنا خواهیم شد.
در قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۷۶ دستور تخلیه راهکاری به منظور تخلیه اماکن استیجاری پس از اتمام موعد قرارداد اجاره است. چنانچه با اتمام موعد قرارداد اجاره مستاجر از تخلیه و تحویل ملک امتناع نمود  مالک یا موجر می تواند با مراجعه به مرجع صالح و تقدیم دادخواست به خواسته دستور تخلیه تقاضای تخلیه و تحویل ملک استیجاری را بنماید. نکته مهمی که باید بدانید اینکه؛ همه قراردادهای اجاره مشمول دستور تخلیه نخواهد شد، به عبارت بهتر برای آنکه بتوان  دستور تخلیه اخذ نمود وجود ضوابط و شرایط مقرر در خصوص قراردادهای اجاره در قانون سال ۱۳۷۶  لازم و ضروری می باشد. به موجب مقررات قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۷۶ چنانچه اجاره نامه سند رسمی باشد دستور تخلیه از طریق مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و سپس اداره ثبت میسر خواهد شد. همچنین در صورتی که قرارداد اجاره سند عادی باشد، در صورتی که دو شاهد ذیل قرارداد را امضا نموده  و قرارداد در دو نسخه تنظیم یافته باشد با اتمام موعد قرارداد می‌تواند تقاضای  دستور تخلیه نمود.
سوالی که مناسب است در اینجا مطرح و به آن پاسخ دهیم اینکه، چنانچه قرارداد اجاره در متل قو تابع شرایط و ضوابط مقرر در قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۷۶ نباشد تکلیف چیست؟ در مورد چنین قراردادهایی صدور دستور تخلیه میسر نیست. در اینجا می توان با استفاده از مقررات قانون مدنی بر حسب مورد دادخواست فسخ قرارداد اجاره یا صدور حکم تخلیه و تحویل ملک را تقاضا نمود. رسیدگی به دعاوی مزبور در صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی شهرستان عباس آباد خواهد بود.
 
 
۲ . سوال دیگری که باید در اینجا به آن پاسخ دهیم رسیدگی به دستور تخلیه متل قو در صلاحیت کدام مرجع است؟ 
به منظور پاسخ به این سوال باید به مقررات قانون شورای حل اختلاف مراجعه نمود. بر اساس مقررات قانون مزبور رسیدگی به دستور تخلیه در صلاحیت شورای حل اختلاف محل وقوع ملک یعنی شورای حل اختلاف شهرستان عباس آباد قرار دارد. 
 
 
۳ . مطلب بعدی که باید به آن بپردازیم اینکه، نمونه دادخواست دستور تخلیه در متل قو چگونه است؟ در ادامه مطلب به همراه تیم تحریریه گروه وکلای رسمی باشید تا بدانید دادخواست مربوط به دستور تخلیه در متل قو چگونه تنظیم می گردد.
خواهان: در این قسمت دادخواست مشخصات مالک یا موجر نوشته میشود.
خوانده: در این قسمت مشخصات مستاجر نوشته می شود.
وکیل یا نماینده قانونی: در این قسمت دادخواست مشخصات وکیل یا نماینده قانونی خواهان نوشته می شود، البته در صورتی که خواهان دارای وکیل یا نماینده قانونی باشد.
خواسته: صدور دستور تخلیه
دلایل و منضمات دادخواست: ۱. کپی مصدق سند مالکیت به شماره... ۲. کپی مصدق قرارداد اجاره شماره... مورخ... ۳ . مطالبه هزینه دادرسی
شرح دادخواست: 
ریاست محترم شورای حل اختلاف شهرستان عباس آباد
با سلام و درود
احتراما اینجانب به موجب کپی سند مالکیت پیوست مالک یک باب منزل مسکونی دارای پلاک ثبتی... واقع در متل قو... می باشم. به موجب قرارداد اجاره به شماره... مورخ... منزل مسکونی فوق را از تاریخ... لغایت... به خواننده محترم اجاره دادم. در حال حاضر موعد قرارداد اجاره به اتمام رسیده است و خوانده از تخلیه و تحویل ملک امتناع می ورزد. لذا با توجه به دلایل و مستندات ارائه شده صدور دستور تخلیه مطابق مقررات قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال ۱۳۷۶ مورد تقاضا است. ضمناً اینجانب آمادگی پرداخت تمامی مبلغ قرض الحسنه به میزان... در صندوق سپرده دادگستری را دارم.
در بالا نمونه ای از دادخواست دستور تخلیه مربوط به قراردادهای اجاره در متل قو مشمول قانون سال ۱۳۷۶ را برایتان تصریح نمودیم. دقت نمایید، بررسی دقیق قرارداد اجاره و اینکه رابطه استیجاری مشمول کدام یک از قوانین اجاره می باشد امری تخصصی و بسیار پیچیده است. توصیه و تاکید می کنیم؛ پیش از تنظیم دادخواست مربوط به دستور تخلیه در متل قو بررسی دقیق مفاد قرارداد اجاره خود را به یک وکیل رسمی دادگستری بسپارید. همواره این امکان وجود دارد که  قرارداد اجاره مشمول قانون سال ۱۳۵۶ یا قانون سال ۱۳۷۶ و یا قانون مدنی باشد. تشخیص این موضوع مستلزم داشتن دانش و تجربه در دعاوی مربوط به روابط موجر و مستاجر است و این مهم صرفاً از عهده وکلای رسمی دادگستری برمی‌آید.
 
 
۴ . سوال آخری که باید به آن پاسخ داد اینکه، به منظور تنظیم دادخواست دستور تخلیه به کدام وکیل مراجعه نماییم‌؟ 
شما می توانید با گروه وکلای نسبی تماس بگیرید. این گروه از وکلا متشکل از وکلای مجرب و دارای دانش در حوزه دعاوی مربوط به روابط موجر و مستاجر می تواند به عنوان وکیل یا مشاور در کنار شما باشد. گروه وکلای رسمی از هیچ کوششی به منظور احقاق حقوق قانونی شما دریغ نخواهد کرد. برخی از خدمات حقوقی گروه وکلا در پرونده های مربوط به روابط موجر و مستاجر به شرح ذیل است:
 بررسی دقیق اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی، تنظیم دادخواست های مربوط به دستور تخلیه در متل قو صدور حکم تخلیه در متل قو و سایر عناوین مربوط به روابط موجر و مستاجر املاک واقع در متل قو، تنظیم لایحه دفاعیه در پرونده های مربوط به روابط موجر و مستاجر در متل قو، حق وکالت به منظور مطالعه پرونده و بازگو نمودن اطلاعات پرونده به شما، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما در کلیه مراجع قضایی،
 امیدواریم؛ مطلب فوق که توسط گروه وکلای رسمی تنظیم و ارائه گردیده است، مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای رسمی تماس بگیرید.
 
برای ارتباط با وکیل در عباس آباد کلیک نمایید.
 
 
روابط عمومی گروه وکلای رسمی متل قو
 
برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره