وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | مشاوره رایگان با وکیل در تهران

11 /07 /1399
مدیر سایت
مقالات حقوقی
206

مشاوره رایگان با وکیل در تهران
در مطلب پیش رو که توسط تیم وکلا تهیه و تنظیم گردیده است، به بررسی یکی از موضوعات حقوقی تحت عنوان مشاوره رایگان با وکیل در تهران خواهیم پرداخت. در صورتی که تا پایان این مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلای رسمی باشید به پاسخ پرسش‌های زیر دست خواهید یافت.

مشاوره حقوقی رایگان چه تفاوتی با مشاوره هزینه دار دارد؟
هزینه مشاوره حقوقی چقدر است؟
چه اشخاصی مشاوره حقوقی رایگان می دهند؟
راه های دریافت مشاوره حقوقی تخصصی چیست؟
دفتر وکالت در تهران جهت مشاوره تخصصی کجاست؟

بیشتر بدانید: مشاوره با وکیل در واتساپ

مشاوره حقوقی رایگان غالباً توسط افراد غیر وکیل «کارشناس حقوق و...» به صورت تلفنی در موسسات حقوقی انجام می شود. در مواردی مشاهده شده است که مشاوره حقوقی حضوری نیز توسط افراد غیر وکیل به صورت حضوری ارائه می گردد.
مثالی از قدیم وجود دارد تحت این عنوان که هیچ ارزانی بی حکمت نیست فلذا توصیه و تأکید داریم که مراقب افراد سود جو باشید.

دخالت افراد غیر وکیل در امور وکالتی و مشاوره حقوقی دارای چه ضمانت اجرایی است؟
همانطور که در بالا گفتیم: وکیل رسمی دادگستری به فردی می گویند، که از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه و مجوز به منظور وکالت در محاکم دادگستری ایران باشد. چنانچه افراد فاقد پروانه وکالت از کانون  وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه در امور وکالت و مشاوره حقوقی مداخله نمایند، مرتکب جرم کیفری (تظاهر به وکالت) شده‌اند و قابل تعقیب و مجازات خواهند بود. در این خصوص می توانید به ماده ۵۵ قانون وکالت مصوب سال ۱۳۱۵ مراجعه نمایید. نکته مهمی که باید بدانید اینکه، ارائه خدمات وکالت و مشاوره حقوقی صرفاً از سوی وکلای رسمی دادگستری ممکن است و از هر گونه مراجعه به افراد غیر وکیل به اصطلاح دلال و کارچاق کن خودداری نمایید.

بیشتر بدانید: مشاوره حقوقی تلفنی


منظور از وکیل رسمی دادگستری چه کسی است؟
وکیل رسمی دادگستری به فردی می‌گویند که از سوی کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه معتبر به منظور وکالت در محاکم دادگستری ایران باشد. فارغ التحصیلان رشته حقوق پس از آن که تحصیلات دانشگاهی خود را به اتمام رساندند (در صورتی  که قصد اخذ پروانه وکالت پایه یک دادگستری داشته باشند) باید در آزمون های کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه شرکت نمایند. پس از شرکت در آزمون چنانچه در آزمون مربوطه پذیرفته شوند، به عنوان کارآموز جذب کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه خواهند شد. البته این پایان کار نیست، پس از جذب در آزمون اولیه مجدداً باید دوره های آموزشی سپری گردد و آزمون های بعدی با موفقیت طی شود، تا یک فرد بتواند پروانه وکالت پایه یک دادگستری دریافت نماید.

بیشتر بدانید: موسسه حقوقی معتبر در تهران

نهادهای قانونی به منظور صدور پروانه وکالت در محاکم دادگستری ایران کدام است؟
در پاسخ به این پرسش می گوییم: کانون وکلای دادگستری به عنوان قدیمی ترین و معتبرترین نهاد از پیش از انقلاب تا کنون اقدام به جذب کارآموز، تربیت وکیل و ارائه خدمات وکالت معاضدتی و تسخیری به شهروندان ایرانی می نماید. تا چند سال پیش به غیر از کانون وکلای دادگستری هیچ نهاد دیگری حق صدور پروانه وکالت در محاکم دادگستری ایران را نداشت، به موجب قوانین اخیرالتصویب مرکز امور مشاوران قوه قضاییه به عنوان نهادی که مستقیماً زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کند این اجازه را پیدا نموده است تا در موازات کانون وکلای دادگستری اقدام به صدور پروانه وکالت در محاکم دادگستری ایران نماید. بنابراین در حال حاضر کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه تنها نهاد های قانونی به منظور صدور پروانه وکالت در محاکم دادگستری ایران محسوب می‌شوند و هیچ نهاد دیگری حق صدور پروانه وکالت در محاکم دادگستری ایران را نخواهد داشت.

بیشتر بدانید: تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو

دفتر وکلای رسمی دادگستری در تهران چه تفاوتی با موسسات حقوقی دارد؟
در این مطلب دانستیم، منظور از وکیل رسمی دادگستری چه کسی است و این که ارائه خدمات وکالت و مشاوره حقوقی صرفاً از سوی وکلای رسمی دادگستری امکان پذیر است. متاسفانه در کشورمان و در یک بازه زمانی بر اساس  سیاست های غلط و غیر کارشناسانه اجازه تاسیس موسسات حقوقی به افراد غیر وکیل داده شد. در پیش گرفتن چنین رویه غلط باعث گردید، افراد ناآگاه اقدام به تاسیس موسسات حقوقی کرده و از این طریق با دادن وعده های فریبنده به مراجعه‌کنندگان مبالغ هنگفتی را از آنان دریافت نماید. خوشبختانه دیوان عدالت اداری بر اساس یک رای تاسیس موسسات حقوقی را زیرنظر کانونهای وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه مجاز اعلام نموده است. امیدواریم این رای بتواند پایانی بر سیاست‌های اشتباه گذشته  باشد. اما تفاوتی که دفتر وکلای رسمی دادگستری با موسسات حقوقی که زیر نظر افراد غیر وکیل تاسیس می شود خواهد داشت این که؛ دفاتر وکلای رسمی دادگستری و خدمات حقوقی که توسط این دفاتر ارائه می‌شود زیر نظر وکلای رسمی دادگستری و نهادهای قانونی (کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه) خواهد بود و شما اطمینان دارید که با یک فرد مطلع، آگاه و دارای  صلاحیت در امور حقوقی مشورت کرده و امور حقوقی خود را به او می سپارید.

بیشتر بدانید: گروه وکلای رسمی

به منظور برخورداری از مشاوره حقوقی به کدام دفتر وکالت در تهران مراجعه نماییم؟
شما می توانید، به دفتر حقوقی گروه وکلای رسمی در تهران و دیگر شهرها مراجعه نمایید. گروه وکلای رسمی متشکل از وکلای عضو کانون وکلای دادگستری مرکز با داشتن دانش و تجربه می تواند ارائه گر خدمات وکالتی ومشاوره حقوقی به صورت آنلاین و حضوری در کلیه امور حقوقی و کیفری به شما عزیزان باشد. برخی از خدمات حقوقی گروه وکلای رسمی به شرح ذیل است:
بررسی دقیق اسناد و مدارک و ارائه مشاوره تخصصی توسط وکیل رسمی دادگستری، تنظیم دادخواست در کلیه امور حقوقی و دیوان عدالت اداری توسط وکیل رسمی دادگستری، تنظیم شکواییه در کلیه امور کیفری توسط وکیل رسمی دادگستری،تنظیم لوایح حقوقی و کیفری توسط وکیل رسمی دادگستری، اخذ وکالت به منظور مطالعه پرونده توسط وکیل رسمی دادگستری، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی شما توسط وکیل رسمی دادگستری، تنظیم کلیه قراردادهای حقوقی توسط وکیل رسمی دادگستری، همراهی شما در جلسات مربوط به انعقاد قرارداد توسط وکیل رسمی دادگستری
امیدوارم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلا تنظیم و ارائه گردیده است مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با ما تماس بگیرید.

روابط عمومی گروه وکلای رسمی تهران
 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره