موسسه حقوقی دادآوران نستوه | 09128940952 | نمونه دادخواست داوری اتاق بازرگانی

07 /04 /1398
مدیر سایت
مقالات حقوقی
209

نمونه دادخواست داوری اتاق بازرگانی

دادخواست داوری اتاق بازرگانی

وکیل اتاق داوری

 
 
 
امروز با موضوع دادخواست داوری اتاق بازرگانی با شما عزیزان همراه هستیم. لازم به ذکر است چنانچه قرارداد شما دارای شرط داوری از طریق اتاق داوری اتاق صنایع و معادن می باشد الزاماً قبل از هر اقدام با وکیل اتاق داوری مشورت اخذ نمایید. با توجه به اینکه داوری همچون رسیدگی در دادگاه دارای اعتبار می شود لازم است قبل از هر چیز به دادخواست داوری توجه ویژه ای داشته باشید. چراکه چنانچه دادخواست داوری دارای ایراد باشد می تواند موجبات ورود ضرر را برای شما به همراه داشته باشد. سوالاتی که می تواند برای شما در خصوص دادخواست داوری اتاق بازرگانی به وجود آید عبارت است از اینکه :
بهترین وکیل اتاق داوری کیست؟ نمونه دادخواست داوری اتاق بازرگانی چگونه است؟ نحوه رسیدگی در اتاق داوری چگونه است؟ شرایط رسیدگی در اتاق داوری چگونه است؟ دادخواست داوری اتاق بازرگانی به کدام مرجع تحویل می گردد؟ برای اطلاع از سوالات خود می توانید با وکیل اتاق داوری اتاق بازرگانی از طرف موسسه حقوقی دادآوران نستوه از طریق شماره تلفن های 22881951 - 22873972 021 در ارتباط باشید.
 
نمونه دادخواست داوری اتاق بازرگانی چگونه است؟
 
در ذیل نمونه دادخواست داوری اتاق بازرگانی که در خصوص مالیات بر ارزش افزوده دچار اختلاف شده و توسط دپارتمان داوری گروه وکلای نستوه به دبیرخانه اتاق داوری تحویل گردید ارائه می گردد لازم به ذکر است دادخواست داوری می بایست مطابق با شرایط هر دعوی و بابرسب جمیع شرایط تقدیم گردد.
 
نمونه دادخواست داوری اتاق بازرگانی
 
نمونه دادخواست داوری اتاق بازرگانی :
شرکت... (موکل) به نمایندگی آقای... (مدیرعامل) و خانم... (رئیس هیئت مدیره) با عنوان واگذارنده اقدام به انعقاد دو فقره قرارداد به شماره... مورخ... مبنی بر ارائه خدمات به صورت اجاره دو دستگاه مخزن به مدت یکسال از تاریخ... لغایت... با شرایط مقرر در قرارداد و همچنین قراداد شماره... مورخ... مبنی بر ارائه خدمات به صورت اجاره دو دستگاه مخزن به مدت... از تاریخ... لغایت... با شرایط مقرر در قرارداد و تحت عنوان قرارداد واگذاری حق استفاده و بهره برداری موقت مخازن که در اصل مربوط به ذخیره و انبارش روغن خوراکی در منطقه ویژ... می باشد با شرکت... به نمایندگی آقای... (مدیرعامل) و آقای... (رئیس هیئت مدیره) با عنوان بهره بردار می نماید. لازم به توضیح است قراردادهای موصوف به پیوست شماره یک تقدیم گردید.
شرکت... مطابق قانون مکلف بر انجام تکالیف قانوی خود از جمله ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و سپس صدور صورتحساب مطابق نمونه اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور که همان اظهارنامه ارزش افزوده می باشد بوده است. لذا در همین راستا و با توجه به مطالب پیش گفته اقدام به صدور صورتحساب رسمی با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به میزان... ريال معادل... که البته با احتساب جریمه در حال حاضر این مبلغ افزایش یافته است نموده است. 
 
 بیشتر بدانیم >> معرفی وکیل اتاق داوری
 
علیرغم آنکه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده وفق مواد 19 و 20 قانون مالیات بر ارزش افزوده به تصریح مشخص گریده است، این موضوع حتی به موجب قرارداد منعقده بر پایه تعهدات طرفین نیز مشخص گردیده است بدین شرح که :
 
الف- تکلیف قانونی
مؤدیان مشمول و ثبت نام شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده مکلفند در قبال عرضه کالا یا ارائه خدمات غیرمعاف، صورت وضعیت خود را حسب مورد با رعایت دستورالعمل اعلام شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور صادر و مالیات و عوارض متعلق را در تاریخ تعلق مالیات از طرف دیگر معامله (خریدار یا کارفرمایان) وصول و وفق مقررات ماده 21 قانون یادشده به حساب های سازمان امور مالیاتی واریز نمایند.
 
ب- تکلیف قراردادی
به موجب ماده 5 هردو قرارداد تعهدات واگذارنده (موکل شرکت...) در 6 بند مشخص گردیده است که صورت کاملاً یکسان و مشابه است و فقط قرارداد شماره... دارای بند اضافه (7-5) می باشد که هیچ یک از بندهای مرقوم تعهد و تکلیفی دال بر پرداخت هزینه قانونی یادشده که می بایست توسط موکل (شرکت...) پرداخت گردد وجود ندارد، لیکن به موجب ماده 6 هردو قرارداد تعهدات بهره بردار (شرکت...) به صورت کاملاً یکسان و مشابه در 6 بند مشخص گردیده است که با مداقه در بند 5 آن مشخص می گردد، علیرغم وجود تکلیف قانونی که در فوق بند الف بدان اشاره گردید، شرکت... دارای تکلیف و تعهد قراردادی نیز در این خصوص می باشد به نحوی که در این بند آمده است (مسئولیت قانونی بودن محموله و همچنین پرداخت عوارض گمرکی، سود بازرگانی و سایر مطالبات دولتی بر عهده بهره بردار است).
 
بیشتر بدانیم >> تعریف و توضیح کامل "داوری"
 
تعیین حل اختلاف:
 
به موجب ماده 10 هر دو قرارداد که طبق توافق طرفین به صورت کاملاً یکسان منعقد گردیده است مرکز داوری اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران جهت حل اختلاف بدین شرح تعیین گردیده است:
 
ماده 10- قانون حاکم و حل و فصل اختلافات
1-10 در صورت بروز هرگونه اختلاف ناشی از تفسیر یا اجرای این قرارداد و عدم حل آن از طریق مذاکره، موضوع اختلاف به مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ارجاع خواهد گردید و رای مرکز در این خصوص قطعی و لازم الاجرا است.
2-10- این قرارداد بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران تفسیر و اجرا خواهد شد.
لازم به ذکر است طرفین اقدام به انعقاد دو قرارداد دیگر به شماره های... مورخ... قرارداد بهره برداری سیلو... و همچنین قرارداد... مورخ... قرارداد بهره برداری سیلو... هردو جهت دپوی غلات (ذرت، جو و گندم) در منطقه ویزه... نموده اند که در حل اختلاف را در قسمت اخیر ماده 6 آن در وهله نخست با مذاکره و در صورت عدم حصول نتیجه با مراجع صالح قضایی دانسته است. حال با توجه به شرایط مشابه این قرارداد در خصوص موضوع اختلاف، شرایط اختلاف، طرفین و دیگر موضوعات و همچنین کلیه شرایط و ماوقع حادث شده این قرارداد با قرارداد پیش گفته و دیگر شرایط موجود، اعلام تمایل موکل در خصوص ارجاع موضوع برای رسیدگی به اختلاف از طریق مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با عنایت به بند الف ماده 3 قواعد و آیین داوری مرکز داوری اتاق ایران اعلام میدارد.
 
 
علی ایحال از آنجا که بنا به دلایل و مستندات پیوست از جمله ارسال فکس های متعدد، تماس های مکرر، مراجعات مکرر و متوالی و النهایه ارسال اظهارنامه رسمی به شماره... مورخ... و اعطای مهلت 10 روز و همچنین متعاقباً تمدید وقت مذکور به دفعات، مذاکره به نتیجه نرسیده است مطابق قرارداد های یادشده تقاضای رسیدگی به اختلاف حادث شده و الزام خوانده به پرداخت مالیات ارزش افزوده، جریمه تاخیر تادیه پرداخت مالیات، پرداخت کلیه خسارات قانونی با توجه به مطالب پیش گفته و مواد مورد اشاره و قواعد فقهی لاضرر و لاضرارا فی الاسلام، قاعده اقدام و همچنین قاعده انصاف و عدالت به شرح ذیل مورد تقاضاست:
 
الف) اعلام پیشنهاد حل اختلاف از طریق داوری در مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در خصوص : 
 
1- قرارداد شماره... مورخ... تحت عنوان...
2- قرارداد شماره... مورخ... تحت عنوان... 
 جمعا به مبلغ... ریال به انضمام کلیه خسارات قانونی از جمله خسارت جریمه تاخیر در تادیه تا زمان صدور رای بر مبنای محاسبه سازمان امور مالیاتی کشور
 
ب) تقاضای حل اختلاف از طریق الزام خوانده (شرکت... ) به پرداخت مبلغ... ريال معادل... تومان مالیات بر ارزش افزوده در خصوص قرارداد شماره... مورخ... و همچنین قراداد شماره... مورخ... به انضمام کلیه خسارات قانونی از جمله خسارت جریمه تاخیر در تادیه تا زمان صدور رای بر مبنای محاسبه سازمان امور مالیاتی کشور
 
ج) الزام خوانده به پرداخت کلیه خسارات ناشی از نقض تعهدات قانونی و قراردادی از جمله جریمه تاخیر مالیات بر ارزش افزوده معادل 2% مطابق ماده 23 قانون مالیات بر ارزش افزوده .
 

با عنایت به وجود وکیل داوری اتاق بازرگانی در موسسه حقوقی دادآوران نستوه که ضمن اطلاع از قوانین و مقررات حوزه داوری و همچنین مالیات با گذراندن دوره های داوری در مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران با دریافت گواهی معتبر دارای گواهی معتبر دوره مالیات در کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد کافی است هم اکنون با وکیل متخصص دعاوی داوری و وکیل متخصص اتاق بازرگانی در گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
 
با ما در تماس باشید : 22881951 و یا  کلیک نمایید .
 

 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
موسسه حقوقی دادآوران نستوه

 

موسسه حقوقی دادآوران نستوه  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با گروه وکلای نستوه در ارتباط باشید.
تهران- پاسداران- بوستان دوم- ابتدای گیلان غربی- پلاک 46- طبقه سوم جنوبی با شماره تماس 22881951 - 22873972 - 021 و شماره موبایل 09128940952
شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با شماره تماس 65514382 - 65502197- 021 و شماره موبایل 09123665207

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر