وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | مشاوره با وکیل در واتس آپ

11 /07 /1399
مدیر سایت
مقالات حقوقی
590

مشاوره با وکیل در واتس آپ
در مطلب پیش رو که توسط تیم تحریریه گروه وکلای رسمی تنظیم و ارائه می‌شود، به بررسی یکی از موضوعات حقوقی با عنوان مشاوره با وکیل در واتس آپ خواهیم پرداخت. در صورتی که با تیم تحریریه گروه وکلا همراه باشید به پاسخ پرسش های زیر دست خواهید یافت.

منظور از وکیل رسمی دادگستری چه کسی است؟
مراجع قانونی به منظور صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری کدام است؟
ارائه مشاوره حقوقی توسط افراد فاقد پروانه وکالت دادگستری دارای چه ضمانت اجرایی است؟
راههای ارائه مشاوره حقوقی کدام است؟
ارائه مشاوره حقوقی از طریق واتس آپ چه مزایایی دارد؟
به منظور برخورداری از مشاوره حقوقی از طریق واتساپ به کدام سایت مراجعه کنیم؟
هزینه مشاوره حقوقی در واتس آپ چقدر است؟


مشاوره حقوقی از طریق واتساپ چه مزیت هایی دارد؟
امروزه مشاوره حقوقی می‌تواند به صورت آنلاین از طریق بستر اینترنت و فضای مجازی محقق شود. با گسترش به کارگیری اینترنت، تاثیرات آن در همه ابعاد زندگی بشری بسیار مهم و تاثیرگذار بوده است. امروزه به منظور انجام بسیاری از کارهای روزمره مراجعات حضوری و فیزیکی نیاز نمی باشد. برای مثال؛ شما می توانید در منزل خود بمانید و از منزل  کارهای روزمره بانکی، خرید از فروشگاه های اینترنتی، انجام امور آموزشی، انجام امور مربوط به سازمانهای دولتی و غیره را انجام دهید. برخورداری از مشاوره حقوقی آنلاین یکی از مزیت‌های اینترنت در زندگی امروز  می باشد. شبکه پیام رسان واتساپ بستری مناسب به منظور برقراری ارتباط بین شما و وکلای رسمی دادگستری است.
شما می توانید، از طریق واتساپ از خدمات مشاوره حقوقی گروه وکلای رسمی برخوردار شوید. گروه وکلای رسمی از طریق واتساپ ارائه گر مشاوره حقوقی به ایرانیان خارج از کشور و همه ایرانیان در داخل کشور می باشد. به منظور برقراری ارتباط و برخورداری از مشاوره حقوقی آنلاین با گروه وکلای رسمی تماس بگیرید.

بیشتر بدانید: مشاوره حقوقی تلفنی

وکیل رسمی دادگستری چه کسی است؟
وکیل رسمی دادگستری به فردی می گویند: که از کانون وکلای دادگستری (قدیمی ترین و معتبرترین نهاد به منظور صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری) یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه معتبر وکالت در محاکم دادگستری باشد. به غیر از کانون وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه نهاد دیگری حق صدور پروانه وکالت دادگستری را ندارد. نکته مهمی که باید بدانید اینکه، هر فارغ التحصیل رشته حقوق  وکیل رسمی دادگستری محسوب نمی شود. همچنین برخی از موسسات حقوقی که در ایران مشغول به ارائه خدمات حقوقی هستند زیر نظر وکلای رسمی دادگستری تاسیس نشده و اداره نمی شوند. مراجعه به این موسسات از سوی گروه وکلای نستوه توصیه نمی گردد. به منظور مطالعه بیشتر در خصوص موضوع وکیل رسمی دادگستری می توانید به مطالب پیشین که توسط تیم تحریریه گروه وکلای نستوه تنظیم و در همین صفحه ارائه گردیده است مراجعه نمایید.

ارائه مشاوره حقوقی توسط افراد فاقد پروانه وکالت دادگستری چه ضمانت اجرایی دارد؟
در بالا گفتیم: کانون وکلای دادگستری (قدیمی ترین و معتبرترین نهاد صدور پروانه وکالت) و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه تنها مراجع رسمی به منظور صدور پروانه وکالت در محاکم دادگستری ایران می‌باشند. هیچ مرجع دیگری حق صدور پروانه وکالت دادگستری را ندارد. نکته مهمی که باید بدانید اینکه؛ مداخله افراد فاقد پروانه وکالت در امور مربوط به مشاوره حقوقی و وکالت در پرونده‌های قضایی جرم کیفری محسوب شده و قابل مجازات خواهد بود. ماده ۵۵ قانون وکالت مصوب سال ۱۳۱۵ راجع به این موضوع می‌گوید: (وکلای معلق و اشخاص ممنوع الوکاله و به طور کلی هر شخصی که دارای پروانه وکالت نباشد از هرگونه تظاهر و مداخله در امر وکالت ممنوع است اعم از اینکه عناوین تدلیس از قبیل مشاور حقوقی و غیره اختیار کند یا اینکه به وسیله شرکت یا سایر عقود یا عضویت در موسسات، خود را اصیل دعوی قلمداد نماید متخلف از یک الی شش ماه به حبس تادیبی محکوم خواهد شد).همان طور که ملاحظه می شود ارائه مشاوره حقوقی توسط افراد فاقد پروانه وکالت دادگستری ممنوع و در خور مجازات خواهد بود.

بیشتر بدانید: وکیل مالیاتی

طرق ارائه مشاوره حقوقی کدام است؟  
در بالا دانستیم، ارائه مشاوره حقوقی صرفاً از سوی وکلای رسمی دادگستری امکان پذیر است. طرق ارایه مشاوره حقوقی می تواند به شرح آتی باشد:
الف . مشاوره حضوری؛ مشاوره حضوری روش سنتی و قدیمی به منظور دریافت مشاوره است. مراجعه کننده با مراجعه به دفتر وکیل رسمی دادگستری از خدمات مشاوره حقوقی به صورت حضوری برخوردار خواهد شد. از مزایای این روش حضور فیزیکی در دفتر یک وکیل رسمی دادگستری و برقراری ارتباط چشمی و کلامی بین وکیل و شخص مراجعه کننده است. از معایب آن صرف وقت به منظور حضور در دفتر وکیل رسمی دادگستری خواهد بود، همچنین در مواردی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به دفتر وکیل رسمی دادگستری میسر نباشد از روش مشاوره حضوری نمی توان استفاده نمود.


ب . مشاوره تلفنی؛ شما می توانید، از طریق تماس تلفنی  از خدمات مشاوره حقوقی وکلای رسمی دادگستری برخوردار شوید. در روش مشاوره تلفنی ابتدا هزینه مشاوره پرداخت شده و سپس با برقراری تماس از طریق  تلفن با وکیل رسمی دادگستری صحبت خواهید کرد. مزیت این روش دسترسی به خدمات مشاوره حقوقی بدون مراجعه حضوری و فیزیکی است.


ج . مشاوره حقوقی آنلاین؛ در این روش می توانید، از طریق بستر اینترنت به صورت آنلاین از خدمات مشاوره حقوقی وکلای رسمی دادگستری بر خوردار شوید. مشاوره حقوقی آنلاین زیر: برخورداری از مشاوره حقوقی به صورت سوال و جواب در سایت های حقوقی، ارسال پیام از طریق شبکه های اجتماعی و یا برقراری تماس صوتی از طریق همین شبکه ها

بیشتر بدانید: مشاوره با وکیل

به منظور برخورداری از مشاوره حقوقی از طریق واتساپ به کدام سایت مراجعه کنیم؟
شما می توانید، با مراجعه به سایت گروه وکلای رسمی ضمن مطالعه مطالب کوتاه و کاربردی در حوزه‌های مختلف حقوق از خدمات مشاوره ای وکلای متخصص ما برخوردار شوید. گروه وکلای رسمی ایران این آمادگی را دارد از طریق راه های معرفی شده در این صفحه ارائه گر خدمات مشاوره حقوقی به تمامی ایرانیان داخل و خارج از کشور باشد.
امیدواریم، مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلا تنظیم و ارائه گردیده است مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید، از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با گروه وکلای رسمی تماس بگیرید.

روابط عمومی گروه وکلای رسمی تهران
 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره