وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | وکیل اینستاگرام

22 /07 /1399
مدیر سایت
مقالات حقوقی
202

وکیل اینستاگرام
شبکه های اجتماعی تاثیر شگرفی در کار و درآمد اشخاص گذاشتند تا حدی که بیشتر اشخاص میل و تمایل به انجام امور خود از این طریق را یافتند. در این مطلب که توسط تیم تحریریه گروه وکلای رسمی تنظیم و ارائه می گردد، به بررسی یکی از موضوعات حقوقی با عنوان وکیل اینستاگرام خواهیم پرداخت. در صورتی که تا انتهای این مطلب همراه گروه وکلای رسمی باشید، ضمن دستیابی به پاسخ پرسش های زیر راهکار برخورداری از مشاوره حقوقی از طریق اینستاگرام را نیز خواهید دانست.

مشاوره حقوقی در اینستاگرام چگونه است؟
خدمات مشاوره وکیل در اینستاگرام به چه نحو است؟
منظور از وکیل اینستاگرامی چیست؟
چگونه وکیل خوب در اینستاگرام بیابیم؟
آیا وکیل در اینستاگرام مورد اعتماد است؟

بیشتر بدانید: مشاوره با وکیل در واتساپ

به چه کسی وکیل رسمی دادگستری می گویند؟
تیم تحریریه گروه وکلای رسمی در مطالب متعدد پیشین به این سوال پاسخ مفصل داده است، یک بار دیگر در پاسخ به این سوال می گوییم:

وکیل رسمی دادگستری به فردی می گویند که از کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه دارای پروانه به منظور وکالت در محاکم دادگستری ایران باشد. هر فردی که از دانشکده حقوق فارغ التحصیل می شود، در صورت دارا بودن شرایط قانونی (با توجه به قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری) می تواند در آزمونهای پذیرش کارآموز که همه ساله از سوی کانون های وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه برگزار می گردد شرکت نماید. در صورت کسب نمره قبولی به عنوان کارآموز جذب نهادهای قانونی فوق خواهد شد و پس از سپری کردن دوره کارآموزی و قبولی در آزمون های بعدی می‌تواند با دریافت پروانه وکالت با یک دادگستری به عنوان وکیل در محاکم دادگستری مشغول به حرفه وکالت شود.
 نکته مهمی که باید بدانید اینکه، به غیر از کانون وکلای دادگستری (قدیمی ترین و معتبرترین نهاد قانونی به منظور صدور پروانه وکالت دادگستری) و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه نهاد دیگری حق صدور پروانه وکالت دادگستری را نخواهد داداشت. هم چنین مداخله افراد غیر وکیل در امور مربوط به وکالت و مشاوره حقوقی جرم کیفری محسوب شده و مرتکبین این جرم بر اساس ماده ۵۵ قانون وکالت مصوب ۱۳۱۵ تحت عنوان جرم تظاهر به وکالت قابل تعقیب و مجازات خواهند بود. در انتهای این بند تاکید می‌کنیم؛ هر فارغ التحصیل رشته حقوق وکیل رسمی دادگستری نیست و موسسات حقوقی تاسیس شده توسط افراد غیر وکیل دفتر وکیل رسمی دادگستری محسوب نمی‌شود. علاوه بر همه اینها سعی نمایید؛ به منظور برخورداری از مشاوره حقوقی یا خدمات وکالتی به دفاتر وکلای رسمی دادگستری مراجعه کنید. در ادامه مطلب همراه تیم تحریریه گروه وکلا باشید تا در مورد خدمات حقوقی وکلای رسمی دادگستری و وکیل اینستاگرام بیشتر بدانید.

بیشتر بدانید: مشاوره حقوقی تلفنی

خدمات حقوقی وکیل رسمی دادگستری کدام است؟
همانطور که در بالا اشاره شد کانون وکلای دادگستری قدیمی ترین و معتبرترین نهاد قانونی به منظور صدور پروانه وکالت دادگستری است. این نهاد از سالها  پیش از انقلاب تاکنون ارائه گر خدمات مشاوره حقوقی رایگان و خدمات وکالتی تسخیری و معاضدتی به شهروندان ایرانی می باشد. تمامی خدمات بالا زیر نظر کانون وکلای دادگستری و از سوی وکلای رسمی عضو کانون های وکلای دادگستری ایران ارائه می گردد. همچنین دفاتر رسمی وکلای دادگستری ارائه گر خدمات حقوقی نظیر مشاوره حقوقی در تمامی حوزه های حقوقی و قضایی، تنظیم دادخواست حقوقی، تنظیم شکوائیه کیفری، تنظیم لوایح حقوقی و کیفری، اخذ وکالت به منظور مطالعه پرونده و قرار دادن اطلاعات پرونده در اختیار موکل، قبول وکالت به منظور دفاع از حقوق قانونی موکلین در مراجع قضایی و سایر مراجع قانونی، تنظیم کلیه قراردادهای حقوقی، همراهی موکلین در جلسات انعقاد قرارداد و ... می باشد.

بیشتر بدانید: مشاوره با وکیل

منظور از وکیل اینستاگرام چیست؟
امروزه اینترنت و شبکه های پیام رسان مجازی تاثیر مهم و بسزایی در ابعاد مختلف زندگی بشری دارد. در کشور ما نیز اغلب شهروندان از اینترنت و ابزارهای وابسته به آن به منظور انجام کارها و امور روزمره خود استفاده می کنند. کارهایی نظیر: عملیات بانکی، خرید از فروشگاه های اینترنتی، انجام امور مربوط به سازمانها و نهادهای دولتی، برخورداری از خدمات آموزشی و ... تنها بخشی از کارها و اموری است که امروزه از طریق اینترنت و بدون خارج شدن از منزل یا مراجعه حضوری به مکان خاص می توان انجام داد. نکته مهمی که باید بدانید این که، امروزه  برخورداری از خدمات مشاوره حقوقی از طریق اینترنت و شبکه های پیام رسان نظیر تلگرام و واتس آپ ممکن شده و بسیاری از وکلای رسمی دادگستری از طریق شبکه های مجازی ارائه گر خدمات مشاوره حقوقی تخصصی به شهروندان محترم می باشند. گروه وکلای رسمی متشکل از وکلای مجرب و دارای دانش عضو کانون وکلای دادگستری مرکز از طریق اینترنت  زمینه برخورداری همه شهروندان ایرانی و ایرانیان عزیز مقیم خارج از کشور را به منظور برخورداری از خدمات مشاوره حقوقی مهیا نموده است. شهروندان مقیم  کشور و همچنین ایرانیان مقیم کشورهای دیگر می توانند از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در همین صفحه (اینستاگرام و واتس آپ) با گروه وکلا ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین به صورت صوتی و تصویری برخوردار گردند.  خدمات مشاوره حقوقی آنلاین گروه وکلای رسمی موجب می شود از نظریات مشورتی یک وکیل متخصص و رسمی‌دادگستری برخوردار شوید و علاوه بر آن در وقت و هزینه خود نیز صرفه جویی نمایید.

بیشتر بدانید: آزار جنسی و تجاوز.. (معنای ازار جنسی)

به منظور برخورداری از مشاوره حقوقی و خدمات وکالتی به کدام وکیل دادگستری مراجعه نماییم؟
شما می توانید به دفاتر هر یک از وکلای رسمی دادگستری مراجعه کنید. البته پیش از مراجعه می توانید با ورود به سایت کانون های وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه مشخصات و نشانه دقیق وکیل خود را  مشاهده کرده و از این طریق با اعتماد و اطمینان  به وکیل خود مراجعه نمایید. یکبار دیگر توصیه و تاکید می‌کنیم؛ از هرگونه مراجعه به موسسات حقوقی که توسط افراد غیر وکیل تاسیس شده و اداره می گردد خودداری نمایید. این موسسات زیر نظر کانون های وکلای دادگستری و مرکز امور مشاوران قوه قضاییه تاسیس نشده و اداره نمی‌شوند. همچنین اغلب افراد موسس یا اداره کننده چنین موسساتی فاقد هرگونه اطلاعات حقوقی و قضایی هستند.

گروه وکلای رسمی متشکل از وکلای مجرب و دارای دانش عضو کانون وکلای دادگستری مرکز همواره آماده و مشتاق است به عنوان وکیل یا مشاور در کنار شما باشد. گروه وکلا در حدود قانون از هیچ کوششی به منظور احقاق حقوق قانونی شما دریغ نخواهد کرد. امیدواریم؛ مطلب فوق که توسط تیم تحریریه گروه وکلای رسمی تنظیم و ارائه گردیده است مورد مطالعه و استفاده شما قرار گرفته باشد. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در این صفحه با ما تماس بگیرید.

روابط عمومی گروه وکلای رسمی تهران
 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات حقوقی
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره