گروه وکلای رسمی | 09128940952 | وکیل رابطه نامشروع در شهریار

06 /06 /1398
مدیر سایت
مقالات کیفری
1125

وکیل رابطه نامشروع در شهریار
بهترین وکیل جرم رابطه نامشروع در شهریار

یکی از جرایمی که امروزه در مقایسه با سالهای گذشته متأسفانه بیشتر شاهد آن هستیم جرم رابطه نامشروع  است از این رو امروز با موضوع وکیل جرم رابطه نامشروع در شهریار با شما خواهیم بود.

شما می توانید هم اکنون جهت دریافت مشاوره از طریق تلفن با شماره های 65502197 – 65514382 - 021  یا از طریق نشانی شهریار- اندیشه فاز 1- ابتدای شاهد شرقی- مجتمع اداری کیمیا- طبقه اول- واحد 3 با ما در ارتباط باشید.

مواردی که در خصوص جرم رابطه نامشروع باید مد نظر قرار دهید عبارت است از
بهترین وکیل پرونده کیفری در شهریار کیست؟
وکیل کلاهبرداری در شهریار کیست؟
وکیل جرم روابط نامشروع در شهریار کیست؟
مجازات جرم روابط نامشروع چیست؟

به گفته وکیل جرم رابطه نامشروع در شهریار قانونگذار در ماده 637 از قانون مجازات اسلامی (کتاب تعزیرات) به تعریف جرم رابطه نامشروع پرداخته است.
اصطلاح رابطه نامشروع در مقابل رابطه مشروع به کار میرود.
به رابطه ای مشروع گفته می شود که بین زن و مردی برقرار گردد که بین آنها علقه زوجیت باشد. بنابراین رابطه ای که خارج از بستر قانونی و شرعی بین دو جنس مخالف باشد، تحت شرایطی که در ماده 637 قانون مجازات اسلامی بیان شده رابطه نامشروع تلقی و قابل مجازات می باشد. البته با توجه به نحوه نگارش ماده مذکور، راه تفسیر ها و برداشت های مختلف در مورد نوع رابطه بین مرد و زن باز است به گونه ای که بعضی از قضات هر گونه ارتباط دوستی بین مرد و زن را حتی بدون تماس فیزیکی را شامل جرم رابطه نامشروع می دانند ولی در مقابل بعضی برای تحقق این جرم تماس فیزیکی را جز شرایط و ارکان تحقق جرم رابطه نامشروع دانسته و با این استدلال جرم مذکور را بعنوان مثال در قرار ها و ارتباط هایی که در محل های عمومی و غیر آن ولو بدون تماس فیزیکی اتفاق می افتد قابل تحقق نمی دانند.

بیشتر بدانیم: وکیل طلاق در شهریار

البته بنابر آنچه که در تعریف این جرم در ماده 637 بیان شده مصادیق ذکر شده در تعریف حصری نبوده و جنبه تمثیلی دارد و شاید همین امر نیز سبب برداشت های مختلف گردیده که شایسته است قانونگذار با تعریف جامع و دقیق راه را بر برداشت ها  و تفسیر های گوناگون که خلاف روح قانون و اصل پذیرفته شده ی تفسیر مضیق به نفع متهم است، ببندد.

همانگونه که در مطالب پیش گفته بیان شد تعریف جرم رابطه نامشروع در ماده 637 قانون مجازات اسلامی بیان شده که قانونگذار در همین ماده میزان مجازات مرتکب را نیز تعیین نموده که طبق ماده فوق مجازات تا 99 ضربه شلاق تعزیری است. البته این مجازات در صورتی که یکی از طرفین به انجام اینکار اجبار شده باشد در مورد شخص او قابل اجرا نیست و فقط کسی که دیگری را به اینکار اجبار کرده مجازات خواهد شد.

مجازات جرم رابطه نامشروع چیست؟
به گفته وکیل جرم رابطه نامشروع در شهریار با توجه به تعزیری بودن مجازات و اینکه میزان مجازات توسط قانون گذار تعیین خواهد شد در هر مورد قاضی با توجه به نوع جرم و شخصیت متهم و اوضاع و احوال قضیه میتواند از 1 تا 99 ضربه شلاق را برای متهم یا متهمین در نظر بگیرد.
نکته ای که در موضوع ما نحن فیه باید بیان داشت این است که جرم رابطه نامشروع غیر از زنا است. زیرا در زنا آنچه که باعث تحقق جرم میشود همانطوری که در تعریف این جرم نیز بیان شده «جماع» می باشد.
با توجه به تبصره 1 ماده 221 قانون مجازات اسلامی جماع با دخول اندام تناسلی مرد در قبل یا دبر زن محقق می شود در حالی که با توجه به ماده 637 این رکن در تعریف جرم رابطه نامشروع ذکر نشده است.

بیشتر بدانیم: وکیل داوری شهریار

مطابق ماده 160 قانون مجازات اسلامی اقرار و شهادت شهود و علم قاضی در این جرم نیز میتواند جز ادله اثبات جرم باشد منتها بعلت اینکه این جرم با آبروی شخص در ارتباط است و در دین اسلام تأکید شده که در مورد مسائل اینچنینی  تحقیق و پرس و جو انجام نشود و همچنین حفظ آبروی مؤمن که در دین ما به آن به شدت تأکید شده، در صورتی که شهادت شهود به حد نصاب مقرر که در شرع و قانون تعیین شده نرسد، موجب مجازات شهادت دهندگان به جرم قذف به میزان 80 ضربه شلاق خواهد شد.
به گفته وکیل جرم رابطه نامشروع در شهریار این جرم مستقیماً در دادگاه طرح می شود.

جرم رابطه نامشروع جز جرایم غیر قابل گذشت است. بدین معنا که حتی اگر شاکی خصوصی هم نداشته باشد و یا در صورت داشتن شاکی خصوصی، رضایت خود را اعلام کند، بعلت اینکه این جرم باعث برهم زدن نظم و عفت عمومی می شود مرتکب یا مرتکبان این جرم همچنان قابل تعقیب از جانب مدعی العموم می باشد.
اگر زنی بعد از ازدواج رابطه نامشروع برقرار کند و شوهر بتواند این قضیه را اثبات کند ودر صدد طلاق دادن برآید این امر هیچ تأثیری در مورد مهریه خانم نخواهد داشت زیرا بعد از جاری شدن صیغه ازدواج مهریه به ملکیت زن در میآید و خیانت بعدی او نمیتواند حق ایجاد شده وی را از بین ببرد.
روابط عمومی گروه وکلای نستوه
 

برچسب ها:
جدید ترین مقالات کیفری
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره