وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | گواهی مالیاتی و تمدید پروانه وکالت

10 /08 /1396
مدیر سایت
اخبار جدید
1360

گواهی مالیاتی و تمدید پروانه وکالت

گواهی مالیاتی و تمدید پروانه وکالت

گواهی مالیاتی و تمدید پروانه وکالت
با عنایت به الزام ماده ۱۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم ، تمدید پروانه وکالت منوط به ارائه گواهی از اداره امور مالیاتی ذیربط مبنی بر پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده می‌ باشد

تفاوت «مفاصاحساب مالیاتی» موضوع ماده ۲۳۵ قانون مالیاتهای مستقیم و گواهی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مذکور بدین شرح است که ؛ در موقع تمدید پروانه وکالت شما می بایست برگه ای به کانون ارائه نمایید که در آن پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی «قطعی شده» شما طی آن گواهی شده باشد.

مستنبط از مفهوم ماده ۱۸۶؛  چنانچه مالیات شما قطعی نشده و همچنان در مراجع حل اختلاف مالیاتی مطرح رسیدگی باشد، ارائه گواهی دایر بر همین امر «در حال رسیدگی بودن پرونده» برای تمدید پروانه کفایت می کند.
بطور مثال چنانچه شما گواهی پرداخت مالیات سال ۱۳۹۳ خود، بعلاوه مطرح بودن اعتراض تان برای سالهای بعد در هیأت حل اختلاف مالیاتی را به کانون ارائه نمایید، از نظر قانون مالیاتهای مستقیم، تمدید پروانه شما مانعی ندارد.

 

 

روابط عمومی گروه وکلای رسمی

برچسب:
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره