وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | صندوق تأمین خسارت‌های بدنی در تصادف رانندگی

14 /08 /1396
مدیر سایت
اخبار جدید
973

صندوق تأمین خسارت‌های بدنی در تصادف رانندگی

 صندوق تأمین خسارت‌های بدنی در تصادف رانندگی

در مواردی که فردی در اثر تصادف رانندگی فوت کرده و یا دچار آسیبهای جسمی شده و معذالک بواسطه فرار راننده متخلف و مآلاً عدم امکان شناسایی وی، امکان حصول نتیجه و دریافت دیه از مقصر حادثه وجود ندارد و معذالک اولیاء دم و یا حادثه دیده نیز پس از مراجعه مستقیم به صندوق تأمین خسارت های بدنی موفق به دریافت دیه مربوطه نشده باشند،  باید بدانیم که چه نوع دعوایی را باید به طرفیت صندوق تأمین خسارت‌های بدنی مطرح نمائیم.

در این گونه موارد بدیهی است که طرح شکایت کیفری به طرفیت صندوق تأمین خسارت های بدنی توجیهی نخواهد داشت؛ زیرا حسب مقررات حاکم بر صندوق، این صندوق صرفاً عهده دار تأمین خسارت‌ های بدنی به عنوان مسئول جبران خسارت و زیان وارده به زیان دیده است و این تکلیف قانونی به پرداخت خسارت در موارد خاص، به معنی مقصر بودن صندوق در وقوع حادثه نیست تا امکان طرح شکایت کیفری به طرفیت صندوق تأمین خسارت های بدنی وجود داشته باشد، فلذا طرح دعوی کیفری به طرفیت صندوق تأمین خسارت های بدنی و مدیران آن فاقد وجاهت قانونی است.

از این رو برای مطالبه دیه ناشی از تصادفاتی که مقصر آن متواری و غیرقابل شناسایی است؛ صرفاً می توان نسبت به تقدیم دادخواست به طرفیت صندوق تأمین خسارت های بدنی و الزام آن به ایفای تلکیف قانونی دایر بر پرداخت دیه شرعی و قانونی اقدام کرد و از این رو طرح هر دعوی دیگری در غیر از دادگاه های حقوقی ذی صلاح نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

 

روابط عمومی گروه وکلای رسمی

برچسب:
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره