وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | نحوه محاسبه هزینه های پزشکی در درآمد مشمول مالیات

23 /08 /1396
مدیر سایت
اخبار جدید
889

نحوه محاسبه هزینه های پزشکی در درآمد مشمول مالیات

نحوه محاسبه هزینه های پزشکی در درآمد مشمول مالیات

نحوه محاسبه هزینه های پزشکی در درآمد مشمول مالیات بدین شرح است:
مطابق ماده ۱۳۷ قانون مالیاتهای مستقیم هزینه های درمانی پرداختی هر مؤدی بابت معالجه خود یا همسر و اولاد و پدر و مادر و برادر و خواهر تحت تکفل در یک سال مالیاتی به شرط این که اگر دریافت کننده مؤسسه درمانی یا پزشک مقیم ایران باشد دریافت وجه را گواهی نماید و چنانچه به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به علت فقدان امکانات لازم معالجه در خارج از ایران صورت گرفته است پرداخت هزینه مزبور به گواهی مقامات رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل معالجه یا وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی رسیده باشد، همچنین حق بیمه پرداختی هر شخص حقیقی به مؤسسات بیمه ایرانی بابت انواع بیمه های عمر و زندگی و بیمه های درمانی از درآمد مشمول مالیات مؤدی کسر میگردد. در مورد معلولان و بیماران خاص و صعب العلاج علاوه بر هزینه های مذکور هزینه مراقبت و توانبخشی آنان نیز قابل کسر از درآمد مشمول مالیات معلول یا بیمار یا شخصی که تکفل او را عهده دار است می باشد.
باید دقت داشت که هزینه های مذکور از درآمد مشمول مالیات کسر خواهد شد نه از درآمد مودی
توضیح این که در رسیدگی های علی الراس با دو مفهوم مواجهیم:
1- درآمد تخمینی سال عملکرد مودی
2- درآمد مشمول مالیات
ممیز مالیاتی با تکیه بر قرائن کافی مکلف است درآمد تخمینی سال عملکرد مودی را محاسبه کرده و درآمد مذکور را در ضریب مالیاتی سال عملکرد ضرب نماید و درآمد مذکور را درآمد مشمول مالیات می نامند.
لازم است مودیان با دریافت گزارش رسیدگی از اداره مالیاتی در آن دقت نمایند که هزینه های پزشکی از درآمد تخمینی سال کسر شده یا از درآمد مشمول مالیات
بعضا مشاهده می شود که در گزارش رسیدگی هزینه های درمانی را از درآمد سال «نه درآمد مشمول مالیات» کسر می نمایند که نتیجه آن به ضرر مودی است
اگر با چنین مواردی مواجه شدید لازم است مراتب را در لایحه اعتراضیه خود قید نمایند و در جلسه رسیدگی شفاها هم این موضوع را به هیئت حل اختلاف مالیاتی گوشزد نمایند.

 

روابط عمومی گروه وکلای رسمی

برچسب:
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره