وکیل تهران | وکیل ملک | 09120998662| وکیل دعاوی کیفری | گزارش تخلف قاضی دادگستری

10 /04 /1398
مدیر سایت
اخبار جدید
6383

گزارش تخلف قاضی دادگستری

گزارش تخلف قاضی دادگستری

حفاظت اطلاعات کل قوه قضاییه
اعلام گزارش تخلفات متحدثه از سوی قضات دادگستری به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه یکی از مواردی است که در صورت عدم وجود دلائل و مدارک کافی مراجعه کنندگان و خصوصاً وکلای دادگستری می بایستی مدنظر خود قرار دهند.

گزارشاتی که معمولاً حفاظت اطلاعات کل قوه قضاییه اقدام به پیگیری آن می نماید، عبارت است از فساد اخلاقی و فساد مالی قضات، لیکن پیگیری این گزارشات مانع از پیگیری دیگر گزارشات مبنی بر دیگر تخلفات قضات که به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه اعلام می گردد نمی تواند باشد، چراکه به موجب آیین نامه اجرایی قانون نظارت بر رفتار قضات، حفاظت اطلاعات کل قوه قضاییه موظف به پیگیری گزارشات ارسالی از طریق دادستان انتظامی قضات می باشد.

برای نمونه فارغ از اعلام گزارش فساد اخلاقی و فساد مالی قضات،‌ عمل خلاف عرف مسلم قضات در صورت عدم وجود ادله کافی برای شاکی جهت شکایت در دادسرای انتظامی قضات می تواند از جمله موارد این گزارشات باشد که شامل تند خویی، استعمال الفاظ نامناسب با شان قضایی، استفاده از لباس نامناسب و غیرمتعارف در ملاء عام یا محل کار و... باشد.

از همکاران محترم و و مراجعه کنندگان ارجمند تقاضا می گردد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در صورت عدم وجود ادله کافی اقدام به ارائه گزارش نمایند. به دلیل آنکه اعلام گزارشات متعدد نسبت به اینگونه رفتار قضات مسلماً قدر متقینی می تواند برای دادستان انتظامی قضات برای عمل خلاف عرف مسلم قضات از سوی شعبه ای خاص ایجاد نماید فلذا به سادگی از تخلفات قضات که مخصوصاً با حقوق اجتماعی اشخاص اجین است عبور نفرمایند.

لازم به ذکر است حفاظت اطلاعات کل قوه قضاییه در تهران در ضلع جنوبی پارک شهر و در کنار در ورودی دادگاه کیفری یک (تجدیدنظر سابق)  وجود دارد.  در مواری برای موارد مربوط به تخلفات داخل قوه قضائیه می توانید از طریق تلفن گویای1580 حفاظت اطلاعات قوه قضاییه پیگیری نمایید.
النهایه توصیه و تاکید می گردد در صورت وجود ادله کافی در خصوص رفتار خلاف عرف مسلم قضات (از جمله وجود شاهد‌ عنداللزوم با تنظیم صورتجلسه) مستقیماً به دادسرای انتظامی قضات جهت شکایت انتظامی مراجعه نمایید.

به موجب ماده۱۶آئین نامه اجرائی نظارت بر رفتار قضات مرکز حفاظت و اطلاعات کل قوه قضاییه در صورت وصول گزارشهائی علیه قضات موضوع را به دادستان گزارش نموده و پس از اخذ مجوز قضایی لازم و با رعایت شئون قضایی و به نحوی که به حیثیت قضایی قاضی خدشه‌ای وارد نشود تحقیقات لازم را انجام و نتیجه را در مهلت مقرر به مقام مزبور گزارش می ‌دهد.
به قلم وکیل بهنام نزادی وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

 

روابط عمومی گروه وکلای رسمی

برچسب:
جدید ترین خبر ها
جدید ترین مقالات
جدید ترین سوالات حقوقی
گروه وکلای رسمی

 

گروه وکلای رسمی  با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری دارای تجربه، می تواند پاسخگوی مشکلات حقوقی شما عزیزان باشد. اعتماد اولین گزینه برای شروع می باشد.
هم اکنون با ما در ارتباط باشید.

 

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 20  می باشد
پنج شنبه ها از ساعت 10 الی 14 می باشد.
با تشکر


 

اطلاعات تماس با شعبات وکلای رسمی

دریافت وقت مشاوره